Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Seba Bank, NFT saklama hizmeti işe koyulttı

NFT piyasasının gerilemesi, İsviçre merkezli kripto para odaklı banka Seba için sorun değil gibi gözüküyor. Banka, müşterilerinin NFT saklamasına olanak sağlayacak.

Seba Bank, 26 Ekim’de müşterilerin NFT depolamasına olanak sağlayacak denetimli saklama platformunun işe koyultıldığını duyurdu. NFT çözümü, Seba Bank’in bireysel ve kurumsal müşterilerinin Bored Apes ve CryptoPunks gibi dünyaca ünlü koleksiyonlar dahil Ethereum tabanlı hepsini kapsayan NFT’leri saklama fırsatı verecek.

Cointelegraph’a meseleşan şirket sözcüsü, “Seba Bank’te mevcut durumda pazar konumi entegrasyonu yapılmadı” dedi. Şirket temsilcisi, belirli bir NFT’ye saklama hizmeti sunmadan önce müşterilerden gelen talep doğrultusunda detaylı inceleme yapılacağını söyledi. Temsilci, saklama hizmetinin ard düzey koleksiyonlarla sınırlı kalmayacağını ekledi.

Seba’nın yeni NFT saklama platformu, müşterilere özel anahtarlarını özü işe koyulrına yönetmelerine gerek kalmadan güvenle NFT saklayabilmeleri için tasarlandı. Müşterilerin banka hesaplarına entegre edilecek özellik, NFT’lerin toplam varlığa dahil edilmesini ve diğer dijital varlıklar gibi yönetilebilmelerini sağlayacak.

Şirket temsilcisi, Seba Bank’in NFT saklama hizmeti sunan ilk denetimli banka olduğuna dikkat topladı. Temsilci, NFT’lerin parlak bir geleceği olduğuna inanıyor:

“NFT’ler dahil dijital varlıkların önümüzdeki yıllarda yaygınlık kazanacağına ve geleneksel finans işleticileri tarafından dahi giderek daha çok kabul göreceğine inanıyoruz.”

Zug merkezli Seba Bank, İsviçre Finans Piyasaları Denetim Otoritesi (FINMA) tarafından denetleniyor.

Seba Bank’in yeni NFT hizmeti, piyasanın zor zamanlardan geçtiği bir dönemde işe koyultıldı. NFT piyasasının 7 günlık işlem hacmi, Eylül 2022 itibarıyla yıl başına kıyasla yüzde 98 düştü. NFT’lerin hemen hemen fiyatında da keskin bir düşüş görüldü.

Kaynak: Dune Analytics