Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Seda Kurt’u öldürüp yurtdışına kaçmıştı! Gürcistan’daki cezaevinde dövülerek öldürüldü

Avcılar’daki Ambarlı Mahallesi’nde birlikte yaşadığı 2 çocuk annesi Seda Kurt’u, 4 Kasım 2019 güninde bıçaklayarak öldüren Ercan Akkaş yurtdışına kaçtı. Bakırköy 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Akkaş, kırmızı bültenle aranıyordu.

GÜRCİSTAN’DA BAŞKA BİR SUÇTAN TUTUKLANDI

Bir tanık, Avcılar Kadın Platformu Kadın Savunma Ağı’ndan Zozan Cengiz ile bağlantı kurarak Akkaş’ın Gürcistan Tiflis yakınlarında işlediği bir suç sebebiyle tutuklanarak cezaevinde girdiğini söyledi.

3

Seda Kurt

Hopa Cumhuriyet Savcılığı’nda tanığın ifadesini yapıldı. Öldürülen Seda Kurt’un annesi Bedai Akar’ın avukatı Meriç Eyüpoğlu yargılamgüni yapan mahkemeye başvurarak, sanığın iadesi için işlemlerin işe koyultılmasını talep etti. Mahkeme Adalet Bakanlığı ile yazışarak, iade sürecini işe koyulttı.

CEZAEVİNDE DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

Süreç devam ederken Akkaş’ın Temmuz güninda mahkumlar arasında çıkan kavgada dövülerek öldürüldüğü bildirildi. Akkaş’ın cenazesi İstanbul’a getirilerek, Adli Tıp Kurumu’nda yapılan DNA testiyle kimliği doğrulandı. Kesin kimlik tespiti için yakınlarının yanı sıra Seda Kurt’un üzerindeki doku örnekleri de kullanıldı.

4

Ercan Akkaş ve Seda Kurt

“İLAHİ ADALETE İNANIRIM”

Seda Kurt’un annesi Bedia Akar, “Bir kadın cinayeti davası daha kapandı. Küçük kızı anne diye ağlarken, onun serbest dolaşmasını kabullenemiyordum. İlahi adalete inanırım. Katil bulunana görecek şekilde üzerimdeki tişörtü çıkarmayacağım demiştim. Katil belirlendi, artık bu tişörtü kettirıyorum. Hayatımız kısmen de olsa normale döndü” dedi. Avcılar Kadın Platformu Kadın Savunma Ağı’ndan Zozan Cengiz ise katil zanlısının yakalanması için uzun süre mücadele ettiklerini belirterek, “Görgü tanığını Batum’dan Türkiye’ye getirdik, ifadesi yapıldı. Son duruşmada mahkemeye sunarak sanığın Türkiye’ye iade edilmesini istedik. Failin ifadesi alınamadan öldüğünü duyduk. Buna önce inanmadık çünkü, Cem Garipoğlu davası örneği var. Olgünin aydınlatılmasını istedik.

2

DNA testlerinin yapılmasını istedik. Tutuklu bulunduğu cezaevinde dövülerek öldürüldüğü ortaya belirlendi. Süreci takip etmeseydik, bu kadın cinayeti failinin nerede olduğunu, ölüp ölmediğini bile bilmeyecektik. Kadınları koruyan yasaya ve bir politikaya ihtiyacımız var. Her gün kadınlar en çok binalardan düşüp öldü deniliyor. Kadınlar plaza ve evlerinde öldürülüyor. Can güvenliğimiz yok. Her sokakta tedirgin yürüyoruz. Seda da en güvenilir kabul edilen konumlerden birinde, evinde öldürüldü. Burada iyi hal indirimiyle, birkaç yıl içerisinde çıkabilirdi. Bugünkü duruma ne sevinebiliyoruz, ne de üzülebiliyoruz” diye meseleştu.

1

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Muğla'da bir deprem daha! Sarsıntı korkuttuMuğla’da bir deprem daha! Sarsıntı korkuttu
Kılıçdaroğlu’ndan Selçuk Bayraktar’ın o sözlerine yanıtKılıçdaroğlu’ndan Selçuk Bayraktar’ın o konuşmalarine yanıt
'Kız Kulesi' sosyal medyada tartışma yarattı! Resmi açıklama geldi...‘Kız Kulesi’ sosyal medyada tartışma yarattı! Resmi duyuru geldi…