Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Sega, blokzincir tabanlı ilk oyununu piyasaya sürmeye hazırlanıyor


Japonya merkezli video-oyunu devi Sega, blokzincir tabanlı ilk oyununu piyasaya sürmeye hazırlandığını duyurdu. Double Jump Tokyo ile iş birliği içerisinde geliştirilecek olan oyunun, Japonya’da oldukça ünlü bir eğlence salonu oyunu olan ‘Sangokushi Taisen’ı temel alacağı belirtildi. Oyunun çıkış zamani ise henüz açıklanmadı.  

Aktarılan detaylara göre; “Sangokushi Taisen” serisi, oyuncuların sanal bir ortamda dijital kartları kullanarak oynadıkları bir dizi strateji oyunundan oluşuyor. Oyunun yapısı, oyun içi varlıkların ‘token’ haline getirilmesi gibi blokzincir öğelerinin uygulanmasına olanak tanıyor. Double Jump Tokyo, oyunun blokzincir tabanlı bölümünün ‘Oasys’ kullanılarak inşa edileceğini söylüyor. Oasys projesi, temel olarak bir oyun hizmetinde aynı anda çok szamanıda kişisiyı desteklemeyi hedefleyen bir blokzincir projesi olduğu biliniyor. Proje; Bandai Namco, Sega, Jump Crypto ve Square Enix gibi pek çok oyun devi tarafından destekleniyor. 

Sega, nisan zamanında NFT ve metaverse teknolojilerini oyunlara entegre etmeyi planladığını açıklamıştı

Öte yandan; Sega, nisan zamanında “Süper Oyun” geliştirme stratejisinin bir parçası olarak oyunlara NFT’leri ve ‘metaverse’ teknolojilerini entegre etmeyi planladığına işaret etmişti. Ubisoft gibi diğer rakip oyun devleri de benzer şekilde, özü NFT alım-satım platformlarını kullanıma sunarak ve oyunlarına NFT’leri dahil ederek blokzincir dünyasına adım atmıştı.