Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Shiba Inu oyunu Shiba Eternity nasıl oynanır?

Popüler ‘meme coin’ Shiba Inu tarafından geliştirilen mobil Shiba Eternity oyunu, kısa bir süre önce iOS ve Android işletim sistemlerindeki uygulama mağazaları üzerinden dünya genelindeki hepsini kapsayan kişisiların beğenisine sunuldu. Shiba Inu geliştiricileri tarafından dünyanın en karmaşık dijital kart oyunu olarak tanımlanan Shiba Eternity oyununda; 500 koleksiyon kartı, 10 bin Shiboshi, 21 özel güç, 11 pasif güç ve 87 farklı kart özelliği konum ettiğı görüldü.

Oyun gelirlerinin yüzde 45’inin Shiba Inu ekosistemini uzun vadeli bir biçimde desteklemeye yönelik yatırımlara ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara yapılacak bağışlara, yüzde 5’inin SHIB ‘token’ları yakmaya ve kalan yüzde 50’sinin ise oyundaki rekabet ardünlüğünün korunmasını sağlamaya ayrılacağı ifade edildi. Yaşanan gelişme devamındası, ‘Shiba Eternity nasıl oynanır?’ sorusunun yanıtı da merak meselesu oldu.  

Shiba Eternity nasıl oynanır? 

Shiba Eternity giriş ekranı ilk açıldığında, oyuncuları Ryoshi isimli bir eğitmen karşılıyor. Ryoshi, oyunculara oyunun nasıl oynanacağını gösteren kısa bir giriş eğitimi veriyor. Bu sayede oyuncular, oyunun çalışma mantığına aşina olabiliyor. Oyun, temel olarak mobil bir kart toplama oyunu olma niteliği taşıyor ve oyundaki karakterler ‘Shiboshi’ olarak adlandırılıyor. Shiboshi’ler, oyuncular tarafından kişiselleştirilebiliyor ve her bir Shiboshi’ye isim verilebiliyor. Oyunda, oyuncular gerçek oyuncularla veya yapay zekayla mücadele edebiliyor. 

Shiba Inu’nun Shiboshi NFT koleksiyonundan esinlenilerek oluşturulan Shiboshi’ler, her tura belli bir sgünida kartla ve 30 canla başlıyor. Bu kartların, belirli özellikleri oluyor. Bununla birlikte; her kartta, bir can puanı ve bir settirı puanı konum alıyor. Bazı kartların ise sadece yetenek kartı olduğu ifade ediliyor.  

Shiboshi’ler, sırası gelince kartlarını masaya koyuyor ve bu kartlarla rakip oyuncunun kartlarına settirabiliyor. Settirı oldukça kartların can ve settirı puanına göre oyuncuların canları tükeniyor. Kimin canı önce tükenirse, karşılaşmgüni kaybediyor ve maç bitiyor. Yeterli sgünida turu geçerek deneyim kazanan Shiboshi’ler, en en yeni savaşta Sensei ile karşılaşıyor.  

Shiba Eternity oyununda iki farklı mod bulunacak 

Öte yandan; Shiba Eternity oyununda, 2 farklı mod olması planlanıyor. İkinci modun, NFT’leri ve “Oyna-Kazan” özelliklerini içeren bir sürüm olacağı ifade ediliyor.  

Bununla birlikte; Shiba Eternity, oyuncuları herhangi bir yükseltme satın almak zorunda bırakmıyor. Oyuncular, ellerindeki desteyle rekabet ederek de başarılı olabiliyor ve dijital varlıkları ne görecek şekilde olursa olsun oynama ve kazanma şansı elde edebiliyor.   

Shiba Eternity oyunu iOS ve Android işletim sistemlerinde nasıl indirilir? 

Peki Shiba Eternity oyunu nasıl indirilir? Shiba Eternity oyununu; Android’de 7 yaş ve üzeri, iOS’de ise 9 yaş ve üzeri kişisiların oynaması öneriliyor. Oyunu indirmek isteyen Android kişisilarının, Android 9 veya daha yeni nesil bir sürüme sahip olmaları gerekiyor. Oyun, iOS’de ise iOS 11 ve üzeri bir işletim sistemi sürümüyle oynanabiliyor. Android’de şimdiden binin üzerinde kişisinın oyunu indirmiş olduğu görülüyor. 

Oyuncular, zarardaki linklere tıklayarak Google Play Store veya Apple App Store üzerinden Shiba Eternity oyununu indirebiliyor:    

Android: İndirme Linki 

iOS: İndirme Linki  

Google Play Store ve App Store’daki uygulama sayfasına ilerleyen kişisilar, ‘İndir’ butonuna tıkladıktan devamında oyunu telefonlarında deneyimleyebiliyor.