Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Sigorta şirketlerinin yüzde 11’i kripto yatırımı yapıyor veya yapacak – Anket

Goldman Sachs tarafından düzenlenen, şirketlerin varlık tahsisleri ve portföylerine ilişkin 328 baş finans ve baş yatırım görevlisiyle yapılan ankete göre, ABD merkezli sigortacılar kripto para yatırımıyla en çok ilgilenen isimler arasında.

Yatırım bankacılığı devi kısa süre önce, kripto para birimleriyle ilgili yanıtları içeren yıllık küresel sigorta yatırım anketini paylaştı. Buna göre, ABD sigorta şirketlerinin yüzde 11’inin kripto para yatırımı yapmakla ilgilendiği veya halihazırda yatırım uyguladığı tespit edildi.

Salı günü “Exchanges at Goldman Sachs” isimli podcast’e meseleşan Goldman Sachs küresel sigorta varlık yönetimi başkanı Mike Siegel, elde edilen en yeniuçlara şaşırdığını söyledi:

Kripto hakkında ilk kez anket uyguladık. Bu ankete yanıt alamayacağımı düşündüm ama en yeniuca şaşırdım. Sektördeki katılımcıların yüzde 6’sı ya kriptoya yatırım uyguladıklarını ya da kriptoya yatırım yapmzamanı düşündüklerini belirtti.

Asya merkezli sigortacıların yüzde 6’sı bu sektörle ilgilendiğini söylekonumek ikinci sırada konum etti. Avrupalı ​​sigortacılar sadece yüzde 1 oranında sektöre ilgi gösteriyor.

Raporda sigortacıların, önümüzdeki 12 ay içinde en en çok getiriyi elde etmeyi bekledikleri varlık sınıfı olarak kripto paraları belirledikleri vurgulandı.

Firmaların yaklaşık yüzde 2’si mevcut kripto yatırımı olduğunu söylerken Goldman Sachs danışmanıleri bu ilgi seviyesinin “dikkate değer” olduğunu yazdı.

Podcast’te Siegel, satın almanın ardındaki motivasyonlarını anlamak için kripto ile ilgilenen firmalar arasında yürütülen bir anket daha edildiğını söyledi:

Bununla ilgili bazı takip soruları uyguladık ve genel olarak, yatırım yapan veya kripto para yatırımını düşünen şirketler piyaszamanı ve altyapıyı anlamak için yapıyor. Ancak, işlem yapılabilir para haline gelirse, kripto para alanındaki politikaları belirleme ve aynı zamanda tıpkı abd abd dolarıı veya yen veya sterlin veya avroda uyguladıkları gibi kripto alanında prim kabul etme yeteneğine sahip olmak istiyorlar.

Ankete katılan firmaların yalnızca yüzde 1’i önümüzdeki 12 ay içinde kripto pozisyonlarını artıracaklarını söyledi. Yüzde 7’si mevcut meselemlarını sürdüreceklerini belirtti. Yüzde 92’si gelecek yıl kriptoya yatırım yapmayacağını söyledi.

Artan ilgiye rağmen, kripto para meselesunda hala karamsar olanlar var, zira yüzde 16’sı önümüzdeki 12 ay içinde en düşük getiri elde edecekleri varlık sınıfı olarak kriptoları görüyor.

Bankanın küresel dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott raporda şunları yazdı:

Kripto piyasası olgunlaşmaya devam ettikçe, düzenleyici netlikle birlikte kurumların bir kesimi, yatırım fırsatlarını keşfetmenin yanı sıra altta yatan blockchain teknolojisinin yıkıcı etkisini tanıma meselesunda emin adım atar hale geliyor. Bu pazarın potansiyelini açıkça fark eden küresel varlık yöneticilerinin benimsemesindeki artışa olumlu anlamda şaşırdım.