Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SNX fiyatı ikiye katlanırken, günlük toplanan işlem ücreti 1 milyon abd ABD parasııı geçti

Lakonum-2 ölçeklenme çözümü Synthetix, Curve Finance ile iş birliği yaparak sETH/ETH, sBTC/BTC ve sUSD/3CRV pariteleri için Curve havuzları oluşturacak, böylece yatırımcılar sETH gibi sentetik varlıkları çok ucuza Ether’e (ETH) dönüştürebilecek.

Yatırımcıların sentetik varlıklar konumine token tutmaya istekli olduklarından dolgüni, protokol 1,02 milyon abd ABD parasııın üzerinde işlem ücreti topladı ve Bitcoin’in (BTC) günlük performansını beş kez gölgede bıraktı.

Ethereum tabanlı merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Synthetix, vahşi güni piyasası sırasında alım satım faaliyetlerinde ani bir artış ve SNX tokeninin sıra dışı geri dönüşü sayesinde kripto ekosisteminde çok meseleşuldu.

Popüler projelerin kripto ücretleri. Kaynak: cryptofees.info

Yüklü işlem hacminin sayesinde, SNX token de CoinMarketCap verilerine göre yüzde 105’lik anlık bir yükseliş yakaladı ve 3 abd ABD parasııın üzerini gördü.

Synthetix (SNX) fiyat endeksi. Kaynak: CoinMarketCap

Gelişmelerle ilgili görüşlerini paylaşan Synthetix Kurucusu Kain Warwick (kain.eth), DeFi protokollerinin Bitcoin fiyatındaki dalgalanmgüni ktopladırma meselesunda nasıl zorlandığına dair blog gönderisi paylaştı:

“Bunu anlamak çok kritik, Synthetix kripto destekli fazla teminatlandırılmış bir dizi stablecoin’dir ve PATLAYABİLİR.”

Warwick, Synthetix’in başarısının ardında topluluğun zor durumlara cevap vermeye hazır oluşu ve istikrar sağlayacak yeni mekanizmaları denemeye istekli oluşu olduğunu düşünüyor.

Girişimci, 31 Mgünis’ta ettiğı duyuruda SNX tokenin likit portföyünün yüzde 99’unu oluşturduğunu açıkladı.

As of this morning my liquid crypto portfolio is 99% SNX.

— kain.eth (✨_✨) (@kaiynne) May 31, 2022