Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Solana fiyatına ait iki teknik veri SOL birikimlerini satmayanlara müjde veriyor

Solana (SOL) fiyatına ait en az iki teknik gösterge, SOL/USD paritesinin yıllık yüzde 78,5’lik düşüşünden zaman en yenira bile, haziran zamanında keskin bir fiyat toparlanması yaşayabileceğini gösteriyor.

SOL fiyatı yükselen takoz kırılımına yaklaşıyor

İlk olarak Solana, mzamanıs zamanından bu yana azalan ve birbirine yaklaşan iki trend çizgisi içinde hareket ederek azalan takoz modeli ortaya çıkardı. Geleneksel danışmanıler, azalan takoz modelinin yükseliş ortaya çıkaracak tersine dönüş modeli olarak görüyor. Yani fiyat ard trend çizgilerinin üzerine olduktan zaman en yenira devamı gelebiliyor.

Teknik araştırmain bir kuralı olarak azalan takozun kâr hedefi, kırılma noktasındaki fiyata, ard ve alt trend çizgileri arasındaki maksimum mesafe eklenerek ölçülüyor. Dolzamanısıyla SOL tokenin çıkış seviyesine bağlı olarak, dipda gösterildiği gibi fiyatı yaklaşık 20 birim artış gelebilir.

SOL/USD günlük fiyat tablosunda, “yükselen takoz” kırılımı anlıkü. Kaynak: TradingView

Böylece SOL’un fiyat hedefi, mevcut fiyattan ölçüldüğünde 58 birim veya yaklaşık yüzde 35 daha en çok seviye olarak hesaplanıyor. Ancak takozun ard trend çizgisini test ettikten zaman en yenira fiyat geri çekilirse ve aralık içinde dalgalanmaya devam ederse, SOL’un kâr hedefi düşmeye devam edecektir.

Solana token, takoz modelinden olduktan zaman en yenira en az 44 birima yükselebilir.

Boğa ayrışması

Fiyat ve momentum trendleri arasındaki mesafenin açılmasıyla Solana için daha fazla yukarı yönlü ipucu ortaya çıkıyor.

Ayrıntılı olarak, SOL’nin en yeni zamanlardaki dip yönlü hareketi, herhangi bir varlığın aşırı alım (>70) ve satımını (RSI) verilerindeki yukarı yönlü ayarlamaye eşlik ediyor.

Fiyat ile momentum farklılığını gösteren SOL/USD günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

“Boğa ayrışması” olarak bilinen bu durum, zamanıların kontrolü kaybettiğini ve boğaların yeniden piyaszamanı ele geçirebileceğini gösteriyor.

Solana yine de düşüş riskleriyle karşı karşıya

Finansal piyasaların deneyimli ismi Tom Bulkowski, azalan takoz modellerinin zzamanıf yükseliş göstergeleri olduğuna inanıyor. Yüzde 26 ihtimalle başarısızlık olduğunu belirtiyor. Bu arada, azalan takozun kâr hedefini karşılaması için yalnızca yüzde 64’lük şans var ve bu da Solana’yı düşüş trendini sürdürme olasılığıyla karşı karşıya bırakıyor.

Bulkowski’nin iddiası şu şekilde:

İyi çalışan tek varyasyon, zamanı piyasasında dip yönlü bir kırılmadır.

Solana’nın temel verileri dip yönlü anlık sunuyor. Bunlar arasında Fed’in şahin politikaları ve parasal sıkılaşmanın kripto ve hisse senetleri de dahil olmak üzere riskli varlıklar üzerindeki olumsuz etkisi var.

Sonuç olarak SOL, dipda gösterildiği gibi 19 ila 25 birim alanındaki bir zaman en yeniraki potansiyel dip yönlü hedefiyle, söz meselesu makro riskler altında daha düşük hareket edebilir.

SOL/USD 7 günlık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Bahsi geçen bu aralık, Mart ila Temmuz 2021 döneminde destek olarak etkili oldu.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.