Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Solana kurucusundan Ethereum duyurusı


Solana kurucusu Anatoly Yakovenko; yakın zamanda uyguladığı yeni bir duyuruda Solana blokzincirin Ethereum ağının bir rakibi değil, bir tamamlzamanıcısı olduğunu dile getirdi. Solana’nın özüne özgü bir geliştirici topluluğu olduğuna işaret eden Yakovenko, iki blokzincirin birbirini tamamlzamanıcı bir doğasının olmasının gelecekte kişisiların hepsi işlemleri bunlardan yalnızca birinde yapacağı anlamına gelmediğini belirtti.  

Aktarılan detaylara göre; Solana, birçok topluluk üyesi tarafından geliştiriciler için Ethereum’dan devamındaki ikinci en büyük blokzincir olarak kabul ediliyor. Yakovenko, Solana’nın yalnızca ağına eklediği geliştirici szamanısına göre Ethereum ile özüni kıyasladığını söylüyor. Fakat Yakovenko’ya göre; Solana’daki geliştiriciler, Ethereum geliştiricilerinden daha farklı işlemler yapıyor. Bu nedenle Solana kurucusu, iki teknolojinin birbirinden farklı olduğuna ve birbirini tamamladığına inanıyor.  

Çoğu geliştirici ve yatırımcı, Yakovenko’yla aynı fikirde değil

Öte yandan; çoğu geliştirici ve yatırımcının, Yakovenko’yla bu meseleda hemfikir olmadığı biliniyor. Geliştirici ve yatırımcıların büyük bir çoğunluğu, gelecekte Web3 teknolojisine hizmet edecek tek bir blokzincir olacağına inanıyor.