Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Solana’nın NFT platformları, 7 günlık 1 milyon işlem adedine ulaştı


Özellikle en yeni dönemlerde popülaritesini artıran Solana blokzincirin NFT platformları Magic Eden ve Metaplex, 7 günlık 1 milyon işlem adedine ulaştı. Platformlardaki alım-satım işlemlerinde görülen ani artışın, Solana ağında oluşturulan “y00ts: mint t00b” NFT koleksiyonunun gördüğü ilgiye bağlı olabileceği olabilite edildi. Koleksiyondaki NFT’ler, 10,5 milyon abd ABD parasıılık işlem hacmine ulaşmıştı. Yapılan alım-satımlar zaman en yenirası koleksiyon, OpenSea gibi popüler pazar konumlerinde oluşturulan işlem hacmi sıralamalarında listenin zirvesine konumleşmişti.  

Aktarılan detaylara göre; Solana, yakın zamanda özü blokzincir ağındaki ‘node’ szamanisını da 2 bine çıkarmıştı. Bu sayede ağdaki aktivitede bir artış yaşanmış ve Solana blokzincirdeki işlem ücretlerinin Ethereum’dan çok daha düşük olabilmesi mümkün hale gelmişti.  

Solana ağındaki NFT szamanisı da hepsini kapsayan zamanların en zirve seviyesine ulaşmıştı

Öte yandan, Solana ağında oluşturulan NFT szamanisı da yakın zamanda hepsini kapsayan zamanların en zirve seviyesine ulaşmıştı. Blokzincirde oluşturulan NFT szamanisı, 7 Eylül itibarıyla 312 bine yükselmişti. Söz meselesu rakam, 4 Eylül’de 39 bin seviyesindeydi. Solana Vakfı’nın geliştirici ekosisteminin başında görev alan Chase Barker, yaşanan gelişmeye ilişkin değerlendirmelerini Twitter üzerinden esprili bir dille paylaşmıştı. Barker, meseleyla ilgili paylaşımında “Bir zamanlar (geçen yıl) ‘bazı insanların’ Solana NFT’lerine güldüğünü hatırlıyorum” ifadelerini kullanmıştı.