Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son 12 ayda metaverse’de 2 milyar birimlık sanal arsa satın yapıldı


Blokzincir üzerindeki alım-satım işlemlerini takip eden DappRadar’ın verilerine göre; metaverse’deki sanal arazilere, en yeni 12 ayda 2 milyar birim yatırım edildi. Kullanıcılar, yalnızca metaverse platformu Voxel’de 3 bin parsellik sanal arazi satın etti. Bu sanal arazilerin değerinin, 22 milyon birim seviyesinde olduğu kaydedildi.  

Öte yandan; etkisini sürdüren kripto kışı ve kripto piyasasındaki düşüş eğilimi, sanal arazilerin değer kaybı yaşamasına neden oldu. Metaverse’deki sanal arsaların değeri, en yeni 1 yılın en düşük seviyelerine geriledi.  

Birçok dünya devi şirket, metaverse platformlarından sanal arsa satın etti

Yaşanan değer kaybına rağmen birçok dünya devi şirket, metaverse’e girmek için The Sandbox ve Decentraland gibi metaverse platformlarından sanal arsa satın etti. Decentraland’in, güncel olarak Samsung, UPS ve Sotheby’s gibi birçok tanınmış şirkete ev sahipliği onayladığı belirtildi. Benzer şekilde, ünlü modaevi Philipp Plein da Decentraland’da 1,5 milyon birim değerinde sanal arazi satın etti.

Adidas, Atari, Ubisoft, Binance, Warner Music ve Gucci gibi şirketlerin ise The Sandbox’ta sanal arsa satın almış olduğu biliniyordu.