Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son 300 yılın en büyük pembe elmaslarından biri Angola’da bulundu! Satışa çıkarılacak

Avustralya merkezli Lucapa Diamond şirketi, Angola’da büyük bir elmas buldu. Şirketten yapılan konuşmada, ülkenin kuzeydoğusundaki Lulo madeninde 170 karatlık pembe bir elmas (The Lulo Rose) bulunduğu, bunun en yeni 300 yılda keşfedilen en büyük pembe elmaslardan biri olduğu ifade edildi.

PEMBE ELMAS ULUSLARARASI İHALE İLE SATIŞA ÇIKARILACAK

Angola Maden Kaynakları Bakanı Diamantino Azevedo ise, “Lulo’dan çıkarılan bu muhteşem pembe elmas, Angola’yı dünya sahnesinde önemli bir aktör olarak göstermeye devam ediyor” dedi. Angola devletine ait elmas, ülkenin ticaret firması Sodiam tarafından gerçekleştirilecek uluslararası ihale ile sat sata çıkarılacak.

pembe elmas

“EN PAHALISI” 71.2 MİLYON DOLARA ALICI BULMUŞTU

Öte yandan 2017 yılında Hong Kong’da açık artırmaya çıkarılan 59.6 karatlık “Pembe Yıldız” adlı elmas 71.2 milyon birima alıcı bulmuştu. Pembe Yıldız, şimdiye görecek şekilde satılan “en pahalı pembe elmas” olarak biliniyor. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Koronavirüse yakalanmıştı! Joe Biden...Koronavirüse yakalanmıştı! Joe Biden…
Ege'de Yunan provokasyonu! Yelkenli gemiyi taciz ettiler: Türk Sahil Güvenlik ekipleri harekete geçtiEge’de Yunan provokasyonu! Yelkenli gemiyi taciz ettiler: Türk Sahil Güvenlik ekipleri harekete geçti
Sosyal medyada gündem olmuştu! Skandal görüntüler sonrası harekete geçildiSosyal medyada gündem olmuştu! Skandal görüntüler zaman en yenirası harekete geçildi