Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Başbakan Binali Yıldırım trafik kazası geçirdi! Türkiye’den ambulans uçak hareket etti… AK Parti’den Binali Yıldırım için sıcak gelişme duyurusı

Son dakika havadisi: Binali Yıldırım Azerbaycan’da trafik kazası geçirdi. Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan’ın programı kapsamında Karabağ’daydı. Yıldırım’ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Öte yandan kazada araçta Binali Yıldırım ile beraber koruması ve milletvekili Şamil Ayrım’ın da olduğu öğrenildi. İşte sıcak gelişme gelişmesinin hepsini kapsayan detayları…

ARAÇ VİRAJI ALAMAYARAK KAZA YAPTI

Binali Yıldırım’ı taşıyan araç Cebrzamanıl’den dönüşte virajı alamayarak kaza onayladı. Kaza sebebiyle hava yastıkları açılan araçtan çıkarılan Yıldırım, ambulansla olay konuminden sıyrıldı.

thumbs_b_c_13f4a8e82b3ec581655017cfe0782624

BİNALİ YILDIRIM’IN SAĞLIK DURUMU

Yıldırım’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve Türkiye’ye dönüşü için helikopterle havalimanına götürüleceği aktarıldı. Milletvekili Ayrım’ın da durumunun iyi olduğu bildirildi.

İLK AÇIKLAMA GELDİ: TEDBİR AMAÇLI HASTANEDEYİZ

Sosyal medya hesabından duyuru yapan Binali Yıldırım, ‘Allah’a şükürler olsun ki durumumuz iyi. Tedbir amaçlı hastanede kontrol altındzamanız.’ ifadesini kullandı.

vvv

AMBULANS UÇAK HAREKET ETTİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Azerbaycan’da, Binali Yıldırım ve kaza geçirenlerle ilgili en yeni açıklamzamanı onayladı. Çelik duyurusında, “Şamil Bey’le meseleştuk. Binali Bey’i de birazdan göreceğiz.Allah’a şükürler olsun ki ciddi bir durum yok. Hekim arkadaşlarımız, hayati tehlikesi olan herhangi bir durum olmadığını söyledi. Türkiye’den ambulans uçak yola oldu. Buradaki hekimlerimiz, durum stabildir, buradan ayrılabilirsiniz derlerse ambulans uçakla Türkiye’ye geçeceğiz. Derlerse ki biraz daha gözetim altında tutalım, doktorların tavsiyesine uyacağız. Durumları gayet iyi, ciddi bir sıkıntı gözükmüyor ama tabii ki sabaha görecek şekilde gözetim altında tutmak istiyorlar tedbir gereği. Biz de doktorların tavsiyesine uyacağız. Biraz önce Cumhurbaşkanımıza bilgi verdik, özüsi yakın bir şekilde bilgi alıyor. Biz Efkan Bey ile birlikte onlar iyileşene görecek şekilde burada kalacağız. İnşallah, onlarla birlikte geri döneceğiz. Konu yakın bir şekilde takip ediliyor. Aldığımız bilgilerle biz de ferahladık. Bugün itibarıyla doktorlar gözetim altında tutmak istiyorlar. Koruma arkadaşımızın da durumu iyi. Şoför arkadaşımızın da durumunun iyi olduğunu bize söylediler.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan duyuruda, Yıldırım ve Ayrım’ın bulunduğu aracın Zengilan Havalimanı yolunda kaza onayladığı belirtildi.

Sağlık durumları iyi olan Yıldırım ve Ayrım’ın kontrol amacıyla sağlık ekipleri eşliğinde helikopterle Bakü’de bir hastaneye götürüldüğü aktarılan duyuruda, heyetteki AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ömer Çelik ve Efkan Ala’nın Yıldırım ve Ayrım’a eşlik etmek üzere Bakü’de ktopladığı, araç şoförünün de genel sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da trafik kazası geçiren Binali Yıldırım’ın sağlık durumu ile ilgili sosyal medya hesabından bir duyuru onayladı. Bakan Koca duyurusında “Azerbaycan ziyaretinde olan Sn. Binali Yıldırım’ın korumasıyla milletvekili arkadaşımız Şamil Ayrım’ın da bulunduğu aracı kaza onayladı. Kendisiyle görüşhepsini kapsayan. Üçünün de sağlık durumunun iyi olduğunu, kazzamanı hafif atlattıklarını öğrendim. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

bbb

BAKAN BOZDAĞ, BAKAN KURUM, BAKAN KİRİŞCİ, BAKAN SOYLU VE BAKAN NEBATİ’DEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da Twitter hesabından onayladığı duyuruda “Szamanın Cumhurbaşkanımızın Azerbaycan ziyareti sırasında, trafik kazası geçiren AK Parti Genel Başkanvekilimiz Binali Yıldırım’a, korumasına ve milletvekilimiz Şâmil Ayrım’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim, aziz milletimizi ve ülkemizi her tür kaza ve beladan korusun.” konuşmalariyle geçmiş olsun dileklerini paylaştı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da “Azerbaycan Karabağ’da trafik kazası geçiren AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Szamanın Binali Yıldırım’a, korumasına ve İstanbul Milletvekilimiz Szamanın Şamil Ayrım’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çok şükür sağlık durumlarının iyi olduğunu öğrendik. Rabbim beterinden korusun.” paylaşımını onayladı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci de onayladığı paylaşımda “Sn. Cumhurbaşkanımızın Azerbaycan ziyaretine eşlik ettiğimiz esnada trafik kazası geçiren Genel Başkanvekilimiz Sn. Binali Yıldırım’a, koruma polisine ve Milletvekilimiz Sn. Şamil Ayrım’a geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan ziyaretinde geçirdikleri trafik kazasında ihtiyaten hastaneye ktopladırılan AK Parti Genel Başkanvekilimiz Sn. Binali Yıldırım ile İstanbul Milletvekilimiz Sn. Şamil Ayrım’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum…” şeklinde paylaşımda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise geçmiş olsun mesajında “Azerbaycan’da trafik kazası geçiren Genel Başkanvekilimiz Szamanın Binali Yıldırım, koruması ve İstanbul Milletvekilimiz Szamanın Şamil Ayrım’ın sağlık durumlarının iyi olduğu havadisini memnuniyetle topladık. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Rabbim’den şifalar niyaz ediyorum.” ifadelerine konum verdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise “Azerbaycan programı kapsamında bulundukları Karadağ’da trafik kazası geçiren AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Sn. Binali Yıldırım, İstanbul Milletvekilimiz Sn. Şamil Ayrım ve hepsini kapsayan heyete geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum.” paylaşımını onayladı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Tır parkında korkunç olay! Ekipler cansız bedeniyle karşılaştıTır parkında korkunç olay! Ekipler cansız bedeniyle karşılaştı
Beyaz Saray resmen açıkladı: Ukrayna - Rusya savaşına o ülke de katıldı!Beyaz Saray resmen açıkladı: Ukrayna – Rusya savaşına o ülke de katıldı!
Akılalmaz sözler! Komşusuyla yasak aşk yaşadığı ortaya çıktı Akılalmaz konuşmalar! Komşusuyla yasak aşk yaşadığı ortaya oldu