Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: AFAD duyurdu! Erzurum’da korkutan deprem… Çevre illerden de hissedildi

Son dakika havadisi… AFAD’dan yapılan bir anda konuşmasına göre, Erzurum’un Çat ilçesinde saat 23.30’da 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

ÇEVRE İLLERDEN HİSSEDİLDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde konum alan bilgiye göre, depremin 6.99 kilometre derinlikte meydana geldiği bildirildi. Deprem, Bingöl, Muş, Diyarbakır ve Erzincan gibi illerden de hissedildi.

cew

AFAD’dan yapılan konuşmada, deprem zaman en yenirası an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bildirilerek gelişmelerin yakından takip edildiği kaydedildi.

“ŞU ANLIK OLUMSUZ BİR DURUM BULUNMUYOR”

Erzurum Valisi Okay Memiş, AA muhabirine, il merkezinde sarsıntının çok hissedilmediğini belirterek, “Deprem Çat ilçesinde daha çok hissedildi. Jandarmamız, AFAD ekiplerimiz, köy muhtarlarımızla irtibatta. Erzurum genelinde şu anlık olumsuz bir durum bulunmuyor.” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise sosyal medya hesabından onayladığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Çat ilçemizde saat 23:30’da meydana gelen ve kent merkezimizde de etkili olan 4.9 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim şehrimiz ve ülkemizi her türlü afetten muhafaza eylesin.”

zc

ERZURUM VALİLİĞİ, DEPREMİN HİSSEDİLDİĞİ KÖYLERDE EKİPLERİN ÇALIŞMA YAPTIĞINI DUYURDU

Erzurum Valiliği, Çat ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği köylerde, ekiplerin tarama faaliyetlerine işe koyuldığını belirtti.

Valilikten yapılan konuşmada, “İl merkezi ve çevre illerden de hissedilen deprem zaman en yenirası, AFAD, belediye, jandarma, karayolları, emniyet ve sağlık ekiplerimiz ilçe merkezi ve köylere intikal ederek, tarama faaliyetlerine işe koyulmıştır. An itibarıyla can ve mal kaybına yönelik olumsuz bir durum bulunmamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

KIZILAY’DAN AÇIKLAMA

Erzurum’daki depreme ilişkin Kızılay’dan yapılan konuşmada şu ifadelere konum verildi:

“Erzurum’un Çat ilçesinde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 4,9 büyüklüğündeki deprem zaman en yenirası gelişmeleri yakından takip ediyoruz.”

“HERHANGİ BİR CAN VE MAL KAYBI BULUNMAMAKTADIR”

Merkez üssü Erzurum’un Çat ilçesi olan 4.9 büyüklüğündeki deprem Bingöl’de de hissedildi.

v

Bingöl Valiliğinden yapılan konuşmada, “Saat 23.30’da merkez üssü Erzurum Çat olan ve il merkezimizde hissedilen 4.9 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. İlk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır” denildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erzurum'da deprem mi oldu? Erzurum’da deprem mi oldu?
Putin sonunda bunu da yaptı! Resmen çıktılar...Putin en yeniunda bunu da onayladı! Resmen belirlendilar…
Sosyal medyada gündem olmuştu! 'Müdür WC' için açıklama geldiSosyal medyada gündem olmuştu! ‘Müdür WC’ için konuşma geldi