Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Dakika: Altılı masa toplantısı zaman en yenirası 6 siyasi parti genel başkanından ortak konuşma: En kısa sürede…

Son dakika havadisi: 6’lı masanın CHP Genel Merkezi’ndeki toplantısı en yenia erdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, ilk tur toplantılarının ardından 42 gün zaman en yenira yeniden bir araya geldi. Liderler, bugün saat 14.00’te CHP Genel Merkezi’nde buluştu. Toplantı yaklaşık 7 saat sürdü. Liderler Buluşması’ndan zaman en yenira ortak konuşma edildi. İşte detaylar…

574592c85598000f3eea8aa686e168ff

Toplantıda, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçişin yol haritası için bir komisyon kurulacağı ve ygünimlanacak ortak metinde somut adımların konum alacağı belirtilmişti. İşte 6 siyasi parti genel başkanının ortak konuşması:

Açıklamada, 12 Şubat 2022 güninde Cumhuriyet Halk Partisi’nin ev sahipliğinde işe koyulyan toplantıların, kamuoyu ile paylaşılan temel ilkeler ve hedefler doğrultusunda en yeniuçlılıkla devam ettiği belirtilerek, “Gerçekleştirdiğimiz ilk 6 toplantıda siyasi günimizde ender görülen bir iş birliği anlgünişı içinde önemli mesafeler topladık. Bizler, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni’ni hazırlayan 6 siyasi parti olarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak, adaleti tesis etmek, farklılıklarımızı zenginlik kabul ederek bir arada özgürce yaşamak, toplumsal huzuru ve barışı sağlamak, hepsi vatandaşların insan onuruna yaraşır bir hayat sürmesini güvence altına almak, çoğulcu, demokratik bir Türkiye inşa etmek ve gelecek nesillere bu değerleri emanet etmek için bir aradgüniz. 6’lı Masa olarak kurduğumuz Geçiş Süreci Yol Haritası Komisyonu, Anayasal ve Yasal Reform Komisyonu, Kurumsal Reform Komisyonu, Seçim Güvenliği Komisyonu ve İletişim Komisyonu yarının Türkiye’sini inşa için çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir” denildi.

“BU ADALETSİZ DÜZENE BİRLİKTE SON VERECEĞİZ”

Liderler Buluşmaları’nın ikinci turunun ilk toplantısında yaklaşan seçim takviminin ve artan toplumsal beklentinin bilincinde olarak iki temel meselenun ele yapıldığı ifade edilerek, şöyle denildi:

“Birincisi, Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Süreci Yol Haritası meselesunda yapılan çalışmaları değerlendirdik ve bu meseledaki çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak kamuoyunun bilgisine sunma en yeniuçı topladık. İkincisi, ülkemizin önemli temel politika alanları için ortak bir çalışma grubu kurulmasına, halkımızın menfaatleri doğrultusunda ortak politikalar belirlenmesine ve bu politikaların ortak taahhütlerimiz olarak kamuoyuna ilan edilmesine en yeniuç verdik. Bu temel politika alanlarını da; hukuk, adalet ve yargı, kamu yönetimi, şeffaflık, denetim ve yolsuzlukla mücadele, ekonomi, finans ve istihdam, sektörel ve bölgesel meselelar, bilim ve teknoloji, eğitim ve öğretim, sosyal politikalar, dış politika, güvenlik, savunma olarak belirledik. Önemle bir kez daha vurgularız ki, halkın gerçeklerinden tamamen kopmuş siyasi iktidar, çarpıtma ve algıyla gerçeklerin üzerini örtebileceğini sanan beyhude bir çaba içerisindedir. İktidarın yarattığı yozlaşma öyle bir boyuta ulaşmıştır ki, borsa manipülasyonlarıyla bir avuç yandaşın zengin edilerek küçük yatırımcının yok edilmesi dahi bu dönemde yaşanmıştır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla hem de kamu bankaları üzerinden borsa manipülatörleri kurtarılmaya çalışılmıştır. Gençlerimiz daha iyi yaşam koşulları ve özgürlük için başka ülkelere giderken, kamuda dört beş maaş alanlar lüks ve şatafat içinde yaşamlarını sürdürmekte; ülkeyi yönetenler zenginleşirken geniş halk kitleleri fakirleşmektedir. Bu adaletsiz düzene birlikte en yeni vereceğiz.”

“GÖSTERECEĞİMİZ ADAY, TÜRKİYE’NİN 13’ÜNCÜ CUMHURBAŞKANI OLACAK”

Açıklamanın devamında, güçlü bir demokrasi olmadan güçlü bir ekonomi olamayacağı, güçlü bir ekonomi olmadan da güçlü bir dış politika olamayacağı vurgulanarak, şu ifadelere konum verildi:

“Dış politika ve milli güvenlik meselelarını iç politika malzemesi olarak kullanan iktidar Ege’deki Türk-Yunan dengesinin Yunanistan lehine bozulmakta olduğu gerçeğini hamasi nutuklarla örtmeye çalışmaktadır. Kurumsal akıldan yoksun dış politikanın ürünü olan bu güvenlik zaafı hiçbir hamasi dille en yenilanılamaz. Öte yandan, Rusya’nın Ukrayna’nın bazı bölgelerini ilhak en yeniuçını da Kırım’ın ilhakı en yeniuçı gibi geçersiz görüyoruz. Milletimiz marderih olsun! Toplumsal, siyasal ve ekonomik sorunları her geçen gün ağırlaştıran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, keyfilikle ve kural tanımazlıkla, Türkiye Cumhuriyeti’ni bir şahıs devletine dönüştürmesine ve 85 milyonu uçuruma sürüklemesine asla izin vermeyeceğiz. Kamuoyunun bilgisine bir kez daha sunarız ki; 6’lı masa hedefine emin adımlarla ilerlemektedir ve göstereceğimiz ortak Cumhurbaşkanı adgüni, Türkiye’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı olacaktır. 6’lı masa aynı zamanda, demokratik hukuk devleti için Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi tesis edecek Meclis çoğunluğunu da kazanacaktır. Yeni bir yönetim anlgünişı ve siyaset kültürüyle ülkemiz hızla kutuplaşma girdabından çıkartılacak, inancı, kimliği, dünya görüşü ve yaşam tarzı sebebiyle hiç kimse ötekileştirilmeyecek, temel hak ve özgürlükler güvenceye kavuşacak, gençlerin önündeki hepsi engeller ktopladırılacak, kamuda israfa en yeni verilecek, siyasi ahlak kanunu yürürlüğe girecek, yolsuzlukla ve yozlaşmayla etkin mücadele edilecek, güçlü kurumlar tesis edilecek, hepsi terör örgütlerinin, konumaltı suç örgütlerinin ve uyuşturucu baronlarının üzerine en yeniuçlılıkla gidilecek, güzel ülkemizin hiçbir çocuğu yoksulluğa mahkum edilmeyecek ve Türkiye rahat bir nefes alacaktır. 6’lı masa olarak her zaman vurguladığımız gibi, bu yeni bir işe koyulngıç ve yeni bir inşadır.” (DHA)

FeEzblHXgAIL-7y

FeEzdTKXgAI063K

6666

KILIÇDAROĞLU: ORTAK ADAYIMIZ TÜRKİYE’NİN 13. CUMHURBAŞKANI OLACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ortak bildiri zaman en yenirası ettiğı paylaşımda “Yarının Türkiye’sini inşa etmek için kamuoyu ile paylaştığımız temel ilkeler ve hedefler doğrultusunda bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduğumuz, ev sahipliğimizde gerçekleşen toplantıya katılan hepsi genel başkanlara teşekkür ediyorum. Bizler, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Mutabakat Metni’ni hazırlayan altı siyasi parti olarak en yeniuçlıyız; ortak adgünimız Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak, ülkemizde toplumsal huzur ve barış sağlanacak, adalet tesis edilecek, Cumhuriyetimiz demokrasi ile taçlanacak!” ifadelerini kullandı.

BABACAN: ÖNEMLİ KARARLAR ALDIK

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise “Bugün değerli genel başkanlarla Yarının Türkiyesi adına önemli en yeniuçlar topladık. Toplantımıza ev sahipliği yapan Sgünin Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere hepsi genel başkanlara teşekkürlerimi sunuyorum.” konuşmasında bulundu.

KARAMOLLAOĞLU: KARARLILIKLA VE EMİN ADIMLARLA YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da Twitter hesabından ettiğı konuşmada “Yeni bir işe koyulngıç ve yeni bir inşa süreci için en yeniuçlılıkla ve emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Milletimiz marderih olsun. Bu adaletsiz düzene birlikte en yeni vereceğiz! Sn. Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere, değerli genel başkanlara teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

DAVUTOĞLU: SÖZ VERİYORUZ

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise “Sizlere söz veriyoruz, Türkiye rahat nefes alacak. Nazik ev sahipliği için CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile değerli katkıları için hepsi Genel Başkanlara teşekkür ediyorum.” konuşmasını etti.

UYSAL: BU KARARLILIKLA BİZ KAZANACAĞIZ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da Twitter’dan ettiğı paylaşımda “Milletimizin hiçbir ferdinin inancı, kimliği, dünya görüşü ve yaşam tarzı sebebiyle ötekileştirilmeyeceği, “eşit vatandaşlık hukuku”nun muhakkak işletileceği, kaynakların heba edilmediği, demokrasinin hakim olacağı bir Türkiye’yi kurmaya en yeniuçlıyız. Bu en yeniuçlılıkla biz kazanacağız. Milletimizi 20 yıllık kronikleşmiş sorunlarından kurtarmak ve yaşanabilir bir Türkiye’yi inşa etmek iradesiyle ikinci turuna işe koyuldığımız toplantıların ilkinde, öncelikle ev sahipliği dolgünisıyla CHP Genel Başkanı Sgünin Kemal Kılıçdaroğlu’na ve hepsi liderlere teşekkür ediyorum.” dedi.

AKŞENER: ZENGİN, MUTLU VE GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE’NİN İNŞASI İÇİN…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise konuşmasında “Zengin, mutlu ve güçlü bir Türkiye’nin inşası için kurduğumuz ortak akıl platformunun bu değerli toplantısı için; Başta ev sahibi Sgünin Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere hepsi genel başkanlara teşekkür ediyorum.” ifadelerine konum verdi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bakan Dönmez duyurdu! Bakan Dönmez duyurdu! “Karadeniz gazında bir adım daha geride ktopladı” Yıl en yeniunda…
Tam 350 milyon yıllık: Gelin bir sonuca bağlayınTam 350 milyon yıllık: Gelin bir en yeniuca bağlgünin
ABD'deki düğün infial yarattı! Görüntüler İran'da şok etkisi yarattıABD’deki düğün infial yarattı! Görüntüler İran’da şok etkisi yarattı