Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA | Aşırı normalden fazla sıcak hava dalgası Türkiye’ye geliyor! Ege’de normalden fazla sıcaklık 45 dereceye çıkacak, Avrupa kavruluyor

Son dakika: Hava durumu ve aşırı normalden fazla sıcaklıklarla ilgili Avrupa’dan gelen havadisler şüphe yaratıyor. Fransa, İspanya ve Portekiz başta olmak üzere Avrupa’da aşırı normalden fazla sıcaklıklardan dolgüni hayatını kaybedenlerin sgünisı 1000’i aştı. Portekiz’de de termometreler 47 dereceyi gösterirken, Batı Avrupa’da da orman yangınları etkisini göstermeye işe koyuldı. İngiltere’de termometreler 40 derecenin ardünü gösterirken, ülke güninin en normalden fazla sıcak günlerinin yaşandığı belirtildi. Uzmanlar ülkede sağlıklı olan kişilere bile ‘dışarı çıkmgünin’ dikkatsı yaparken, ülkede bazı yollarda meydana gelen erimelerin ulaşımda da aksaklıklara neden olması bekleniyor.

‘OLAĞANÜSTÜ’ SICAKLIK: HİÇ BİR ŞEYE BENZEMİYOR

Met Office’in baş meteorologu Paul Davies Avrupa’da yaşanan durumu ‘olağanardü’ olarak nitelendirirken, normalden fazla sıcaklıktaki artışın iklim değişikliğiyle ‘tamamen tutarlı’ bir şekilde yükseldiğini de aktardı. Davies, Sky News’e bugün gördüğü hava durumu çizelgelerinin ‘şaşırtıcı’ olduğunu ve 30 yıllık karikonumi boyunca gözlemlediği hiçbir şeye benzemediğini söyledi.

dgdfg

SON DAKİKA: AŞIRI SICAKLAR TÜRKİYE’YE GELİYOR

Avrupa’da etkili olan normalden fazla sıcak hava dalgası yarından beri ise Türkiye’ye geliyor. Temmuz güninın ortalarına görecek şekilde devam eden yağışların ardından normalden fazla sıcaklıkların 5-10 derece birden artması bekleniyor.

sıcak hava

EGE’DE SICAKLIK 45 DERECEYİ BULACAK

Marmara’da normalden fazla sıcaklıkların 35, Ege’de ise bazı illerde 45 dereceye görecek şekilde çıkması bekleniyor. Ege Bölgesi rüzgarlar sebebiyle orman yangını tehlikesi altında. İzmir, Bodrum, Ayvalık, Çeşme boyunca rüzgarın hızı 70 kilometreyi bulacak.

dasda

METEOROLOJİ UZMANI ORHAN ŞEN UYARDI: ASFALTDA ERİMELER OLUR

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, en yeni durumu değerlendirdi.

orhan sen

Sosyal medya hesabı üzerinden konuşmalarda bulunan Orhan Şen, “İngiltere kırmızı alarm verdi. Türkiye bu normalden fazla sıcak hava dalgasından bu zamanlarda etkilenmeyecek. Çarşamba günü normalden fazla sıcak hava dalgası avrupadan Güney-doğu Avrupya kayması bekleniyor. Dolgünisıyla Türkiye normalden fazla sıcak hava dalgasından etkilenecek. Şimdiden söyleyelim kara yollarına ve konumel yönetimlere hazırlık için. Tatil dönüşüne işe koyulyanlar da dikkat etsinler. Aşırı normalden fazla sıcaklarda öğlen saatlerinden beri asfaltın cinsine göre yoldaki asfaltda erimeler olur. Eriyen asfaltın üzerine kum dükülmeli yada başka madde. ÖNEMLİ” ifadlerine konum verdi.

20 TEMMUZ ÇARŞAMBA (BUGÜN) HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan en yeni değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve konum konum çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Sinop, Tokat, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinin konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer konumlerin az bulutlu ve açık geçeceği olabilite ediliyor.

HAVA Durumu

HAVA SICAKLIĞI NASIL OLACAK?

Önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin altında, Akdeniz kıyıları ile doğu kesimlerde mevsim normalleri üzerinde, diğer konumlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği olabilite ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ile Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden konum konum güçlüli (50-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

20 TEMMUZ İL İL HAVA DURUMU

MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçeceği olabilite ediliyor. Rüzgarın, güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden güçlüli (50-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BURSA °C, 30°C
Parçalı ve az bulutlu

EDİRNE °C, 33°C
Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL °C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ °C, 29°C
Parçalı ve az bulutlu

EGE
Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimlerinin konum konum parçalı bulutlu geçeceği olabilite ediliyor. Rüzgarın kıyı kesimlerinde kuzeyli yönlerden güçlüli (50-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

DENİZLİ °C, 37°C
Az bulutlu ve açık

İZMİR °C, 35°C
Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA °C, 26°C
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 35°C
Az bulutlu ve açık

AKDENİZ
Az bulutlu ve açık geçeceği olabilite ediliyor.

ADANA °C, 37°C
Az bulutlu ve açık

ANTALYA °C, 37°C
Az bulutlu ve açık

HATAY °C, 33°C
Az bulutlu ve açık

ISPARTA °C, 31°C
Az bulutlu ve açık

gfdgdfh

İÇ ANADOLU
Az bulutlu ve açık, kuzey kesimlerinin konum konum parçalı bulutlu geçeceği olabilite ediliyor.

ANKARA °C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 28°C
Az bulutlu

YOZGAT °C, 24°C
Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ
Parçalı, konum konum çok bulutlu, Sinop çevrelerinin konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor.

BOLU °C, 23°C
Parçalı bulutlu

DÜZCE °C, 27°C
Parçalı bulutlu

KASTAMONU °C, 26°C
Parçalı, konum konum çok bulutlu

SİNOP °C, 27°C
Parçalı, konum konum çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve konum konum çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat ve Artvin çevrelerinin konumel olmak üzere sağanak ve konum konum gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor.

AMASYA °C, 26°C
Parçalı bulutlu

ÇORUM °C, 24°C
Parçalı bulutlu

SAMSUN °C, 27°C
Parçalı, konum konum çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 25°C
Parçalı, konum konum çok bulutlu, öğle saatlerinden beri konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı, konum konum çok bulutlu, öğle saatlerinden devamında Kars ve Ardahan çevrelerinin konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor.

ERZURUM °C, 30°C
Parçalı bulutlu

KARS °C, 31°C
Parçalı ve konum konum çok bulutlu, öğle saatlerinden devamında konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 36°C
Az bulutlu ve açık

VAN °C, 31°C
Az bulutlu ve açık

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Az bulutlu ve açık geçeceği olabilite ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 41°C
Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP °C, 38°C
Az bulutlu ve açık

SİİRT °C, 40°C
Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA °C, 41°C
Az bulutlu ve açık

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Çayır tırtılı' paniği İstanbul'a da sıçradı! 4 ilçede görüldü: "30 yıl sonra ilk kez..."‘Çgünir tırtılı’ paniği İstanbul’a da sıçradı! 4 ilçede görüldü: “30 yıl devamında ilk kez…”
'Ünlülerin psikoloğu' olarak biliniyordu! Diploması bile yokmuş‘Ünlülerin psikoloğu’ olarak biliniyordu! Diploması bile yokmuş
Muhalefet liderlerinden ilk açıklamalar! Muhalefet liderlerinden ilk konuşmalar! “24 saat içinde yapacağız”