Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan aralık zamanını işaret etti! “Derdimiz asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak”

Son dakika havadisi: Asgari ücret zammı gündemin en çok tartışılan maddelerinden bir tanesi. Milyonlar asgari ücrette nasıl bir artış olacağını merakla beklerken zamma ilişkin olabiliteler, beklentiler ve değerlendirmeler de yakından takip ediliyor. Son olarak flaş bir asgari ücret konuşması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 5. Olağan Genel Kurul ve 6. Gençlik Buluşması’na katıldı. Sinan Erdem Spor Salonu’na sığmayan gençlere, dışarıda seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ettiğı meseleşmada asgari ücret ile ilgili aralık zamanını işaret etti. İşte bir anda asgari ücret havadisinin detayları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜGVA 5. Olağan Genel Kurulu ve 6. Gençlik Buluşması’nda meseleştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır işe koyulrı şu şekilde:

ss

  • Siyasi parti tabelası arkasına gizlenmiş fitne yuvalarında kandırdıkları gençleri, Kandil’deki terör baronlarının sinsi emellerine alet ettiler.

  • Gençler şunu unutmzamanın, biz varız bir de karşımızda malum düşmanlar var.

  • Siyasi, ekonomik, askeri, diplomatik olarak özü iradesini ortaya koyan, özü hedeflerine doğru yürüyen Türkiye fotoğrafı şekillendikçe yeni durumlarla karşılaşıyoruz. Demokrasi diyenlerin maskeleri inince altından barbar suratları oldu. Özgürlük diyenlerin maskeleri inince altında faşist suratları belirdi.

  • Biz içimize konumleştirilen Truva atlarının oyunlarına artık gelemeyiz.

  • Bizim n terör örgütlerine ne de sapkın akımlara kaptıracak tek bir evladımız yok.

  • Yasin Börü’nün katillerinin nerede olduğunu biliyoruz. Yandaşlarını da biliyoruz. Bunlara geçit vermeyeceğiz.

  • Bizim gençliğimiz hep Ayasofya’nın açılması, inançlarımız ve değerlerimiz üzerindeki baskıların kalkması, hep bu özlemle geçti.

  • Türkiye yüzyılının inşası meselesunda en çok siz gençlerimize güveniyoruz. Sizlerin de özünize güvendiğinizi biliyoruz. Bu öz güven içinde her türlü imkanı sağladık. Her alan özünizi gerçekleştirebileceğiniz altyapıyı kurduk. Her meseleda insanlarımızın özgürlük alanlarını kısıtlayan yasakları ktopladırdık. Dünyzamanı, ülkesini tanıyan, özüne güvenen bu gençlerimize, onlara emanet edeceğimiz 2023 yılı vizyonunu gerçekleştirmek için çok daha fazla gayret bekliyoruz. Benim karşımda şu anda muhafazakar devrimciler var. Ben muhafazakar devrimcilerle 2023’ü başarıyla bitirebileceğimize inanıyorum.

  • Hayallerinizden vazgeçmemenizi, özünize inanmanızı ve azmetmenizi istiyorum. Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin.

  • Aile kurumunun korunması ve güçlendirilmesi başta olmak üzere gereken her türlü tedbiri alacak, her teşviki yapacağız.

“AVRUPA’DA HERKES TUTUŞMUŞ VAZİYETTE”

Cumhurbaşkanı Erdoğan buluşma öncesi salonun dışında vatandaşlara seslenerek bir meseleşma etti. Erdoğan meseleşmasında, “Rusya Ukrayna arasındaki savaşta arabulucu rolünü oynayan ülke hangi ülke? Türkiye. Türkiye hepsi bu olaylar karşısında yıprandı mı? Tam aksine, şu anda Avrupa’da herkes tutuşmuş vaziyette. Acaba bu kış nasıl geçecek. Biz bütün hazırlıklarımızı ettik. Bütün hazırlıklarımızla beraber, milletimize doğalgazı da kömürü de hazırlamış vaziyetteyiz. Derdimiz şu anda daha uygun fiyatlarla vatandaşımıza doğalgazı nasıl ulaştıracağız. Bunun gayreti içerisindeyiz. AK Parti iktidarı zulme rıza göstermez. Zulmedilmesini asla istemez.” dedi.

erdo3

“DERDİMİZ ASGARİ ÜCRETİ EN UYGUN RAKAMA ÇIKARMAK”

Erdoğan asgari ücret ile ilgili ise “Derdimiz şu an itibariyle inşallah aralık zamanındaki yapılacak olan yeni değerlendirmelerle de asgari ücreti en uygun rakama çıkarmak. Gençler, okullar açılırken sıraların üzerinde kitaplarınızı buldunuz mu? Yardımcı kitapları buldunuz mu? Bu sıralardan biz de geldik geçtik. Biz kırtasiye dükkanlarında kitap bulamazdık, defter bulamazdık. Biz bu derdi koyduk bizim evlatlarımız çekmesin dedik” ifadelerini kullandı.

erdo1

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Atların nasıl beslendiği sorulunca deşifre oldu! Suriyelilerle ilgili gerçek ortaya çıktı: Bedavaya verilen bebek mamalarını sattıklarını söylediAtların nasıl beslendiği sorulunca deşifre oldu! Suriyelilerle ilgili gerçek ortaya oldu: Bedavaya verilen bebek mamalarını sattıklarını söyledi
Kuyruk 38 kilometreye ulaştı! 'İnsanlıktan çıktık, tuvaletimizi bile yapamıyoruz'Kuyruk 38 kilometreye ulaştı! ‘İnsanlıktan olduk, tuvaletimizi bile yapamıyoruz’
İki günlük bebeğini bahçeye gömmüştü! İfadesi ortaya çıktıİki günlük bebeğini bahçeye gömmüştü! İfadesi ortaya oldu