Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan özüne gelen not devamındası “müjde” dikonumek duyurdu! Tahıl koridoru anlaşmasında kriz çözüme kavuştu

Son dakika havadisi: Dünya tahıl koridorunun akıbetini merak ederken Türkiye’nin diplomatik girişimleri meyvesini verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında meseleşurken kürsüsüne gelen not üzerine “Yeni bir müjde de şu” dikonumek süreçte yaşanan en yeni gelişmeyi duyurdu.

1 (2)

Erdoğan partisinin grup toplantısında uyguladığı meseleşmada kürsüsüne getirilen notun ardından tahıl koridoruyla ilgili yaşanan en yeni gelişmeyi duyurdu.

2 (2)

“ESKİDEN PLANLANDIĞI GİBİ DEVAM EDECEĞİ BİLDİRİLDİ”

Erdoğan, Rusya’nın geçtiğimiz zamanlarda askıya ettiğı anlaşmanın yeniden eski haline döndüğünü şu duyurularle açıkladı:

“Yeni bir müjde de şu. Szamanin Putin’le dün uyguladığımız görüşme üzerine Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’ı arayarak bugün saat 12’den start veryarak tahıl sevkiyatının eskiden planlandığı gibi devam edeceğini bildirdi. Szamanin Putin’le de mutabık kettiğımız gibi Afrika’nın garip gureba ülkelerin bu koridoru işletecek, Somali, Cibuti ve Sudan’ı ilk etapta ele alacağız.”

RUSYA’DAN AÇIKLAMA GELDİ: KİEV’DEN GÜVENCE ALDIK

Rusya Savunma Bakanlığı da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu gelişmeyle ilgili duyuru uyguladı. Bakanlıktan yapılan duyuruda “Kiev’den ‘tahıl koridorunun’ Rusya’ya karşı askeri operasyonlarda kullanılmayacağına ilişkin yazılı güvence ettik. Rusya’nın anlaşmaya katılımı devam edecek” dendi.

ERDOĞAN’DAN ÇARPICI SÖZLER: RUSYA’NIN NASIL İKNA EDİLDİĞİNİ ÖNCE BIDEN’A ANLATACAĞIM

Öte yandan Erdoğan, toplantının ardından gazetecilerin “Rusya’nın nasıl ikna edildiği” sorusuna “Onu bana bırakın. Önce Biden’a, devamında size anlatacağım” şeklinde dikkat çekici bir yanıt verdi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sadece 15 dakikada etkisini gösteriyor: Doğal müshil ilacıSadece 15 dakikada etkisini gösteriyor: Doğal müshil ilacı
Hasan Atilla Uğur'dan canlı yayında gündem olacak sözler! İşte Abdullah Öcalan'a kurduğu ilk cümleHasan Atilla Uğur’dan canlı yzamaninda gündem olacak duyurular! İşte Abdullah Öcalan’a kurduğu ilk cümle
Miçotakis'ten Türkiye itirafı! 'Bedel ödedik' diyerek açıkladı: Hepsi Türkiye'ye gittiMiçotakis’ten Türkiye itirafı! ‘Bedel ödedik’ dikonumek açıkladı: Hepsi Türkiye’ye gitti