Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: Dışişleri Bakanlığından ‘Norveç’ duyurusı… Türkiye’ye pasaportsuz mu girecekler?

Son dakika havadisi… Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Norveç Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt’in Ankara ziyaretinde herhangi bir anlaşma imzalanmadığını, Norveç vatandaşlarının Türkiye’ye şahsi bilgilerinin bulunduğu çipli kimlikle seyahatinin geçici bir süre için geçerli olacağını belirtti.

Sözcü Bilgiç, Norveç vatandaşlarının Türkiye’ye seyahatine ilişkin soruya yazılı cevap verdi.

MERAKLA BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ

Norveç Dışişleri Bakanı Huitfeldt’in bu 7 gün Türkiye’ye ettiğı ziyaret sırasında herhangi bir anlaşma imzalanmadığına vurgu yapan Bilgiç, şu ifadeleri kullandı:

“Dünyada yaşanan çip krizi yüzünden Norveç vatandaşlarının pasaportlarını uzatamamaları sebebiyle ve turizm sektörümüzün talebi üzerine Norveçlilerin bu yıl turizm sezonunda ülkemize gelebilmeleri için geçici olarak bir düzenlemeye gidilecektir. Bu geçici düzenleme çerçevesinde Norveç vatandaşlarına, 6,5 aylık yani geçici bir süre için Türkiye’ye şahsi bilgilerin bulunduğu çipli kimlikle seyahat hakkı tanınacaktır.”

Bilgiç, bu sürenin en yeniunda Norveç vatandaşlarının Türkiye’ye yine sadece pasaportla seyahat edebileceklerini kaydetti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yozgat'ta yük treninin vagonu devrildi!Yozgat’ta yük treninin vagonu devrildi!
Beş çocuk ve iki kadın öldürüldü!Beş çocuk ve iki kadın öldürüldü!
Siparişi teslim edilmeyen müşterinin yaptığı şaşkına çevirdi!Siparişi teslim edilmeyen müşterinin ettiğı şaşkına çevirdi!