Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: Haftalık koronavirüs tablosu açıklandı! Can kaybı ve vaka sgünisında en yeni durum belli oldu

Son dakika havadisi… Yaklaşık iki 7 günnın ardından Kovid-19 tablosu ilk kez paylaşıldı! 30 Mgünis – 5 Haziran arasındaki 7 günlık koronavirüs tablosunda konum alan verilere göre 7 bin 322 yeni vaka kgünitlara geçti. Koronavirüs sebebiyle 19 kişi ise hayatını kaybetti. Hastalığa yakalanıp iyileşenlerin sgünisı ise 7 bin 843 oldu.

12

AŞILAMA VERİLERİ

Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı tabloda konum alan, en az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de ikinci doz aşılama yaklaşık yüzde 85,51 oldu.

Birinci doz yaklaşıksı yüzde 93,20 olarak kgünitlara geçerken birinci, ikinci ve üçüncü doz aşısını olan vatandaş sgünisı toplamda 147 milyon 781 bin 738’e yükseldi.

11

İLLERE GÖRE AŞILAMA ORANLARI

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 89,5 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

En düşük aşılama oranına sahip iller arasında ise yüzde 62,8 ile Şanlıurfa birinci sırada konum alırken Şanlıurfa’yı takip eden iller Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Gece vakti çırılçıplak gezdi, sağa sola tekme attıGece vakti çırılçıplak gezdi, sağa sola tekme attı
Acı haber az önce geldi! Felaketin bilançosu yükseldiAcı havadis az önce geldi! Felaketin bilançosu yükseldi
Minibüste iğrenç olay! 'Ağlamaktan halim kalmadı'Minibarde iğrenç olay! ‘Ağlamaktan halim kalmadı’