Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: Haftalık koronavirüs tablosu açıklandı! Can kaybı ve vaka szamanısında en yeni durum belli oldu

Son dakika havadisi… Yaklaşık iki 7 günnın ardından Kovid-19 tablosu ilk kez paylaşıldı! 30 Mzamanıs – 5 Haziran arasındaki 7 günlık koronavirüs tablosunda konum alan verilere göre 7 bin 322 yeni vaka kzamanıtlara geçti. Koronavirüs sebebiyle 19 kişi ise hayatını kaybetti. Hastalığa yakalanıp iyileşenlerin szamanısı ise 7 bin 843 oldu.

12

AŞILAMA VERİLERİ

Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı tabloda konum alan, en az 2 doz aşı olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de ikinci doz aşılama yaklaşık yüzde 85,51 oldu.

Birinci doz yaklaşıksı yüzde 93,20 olarak kzamanıtlara geçerken birinci, ikinci ve üçüncü doz aşısını olan vatandaş szamanısı toplamda 147 milyon 781 bin 738’e yükseldi.

11

İLLERE GÖRE AŞILAMA ORANLARI

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 89,5 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

En düşük aşılama oranına sahip iller arasında ise yüzde 62,8 ile Şanlıurfa birinci sırada konum alırken Şanlıurfa’yı takip eden iller Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak sıralandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cezaevinden çıktı, sokak ortasında öldürüldüCezaevinden oldu, sokak ortasında öldürüldü
Dikkat çeken öneri! Dikkat çeken öneri! “Maaşların net 7500 TL olmasını istiyoruz”
Son dakika: Kritik illerdeki son anket sonucu paylaşıldı! 2018 seçimlerine göre büyük fark...Son dakika: Kritik illerdeki en yeni anket en yeniucu paylaşıldı! 2018 seçimlerine göre büyük fark…