Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA | Halis Aygün görevden alınmıştı! ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı (Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir?)

Son dakika havadisine göre, Resmi Gazete’nin bugünkü sgünisında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla ygünimlanan atama en yeniuçıyla, ÖSYM’nin yeni başkanı belli oldu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı. Kararın, 3 sgünilı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince edildiğı belirtildi.

osym1

SORU SIZDIRMA İDDİALARININ ARDINDAN GÖREVDEN ALINMIŞTI

Kamu Peren yeniel Seçme Sınavı’nda (KPSS) çıkan soruların, sınavdan önce bir ygüninevinin deneme kitaplarında ygünimlandığı iddiaları devamındası ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alınmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Devlet Denetleme Kuruluna iddialarla ilgili inceleme talimatı vermişti.

YENİ ÖSYM BAŞKANI PROF. DR. BAYRAM ALİ ERSOY KİMDİR?

Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996’da mezun oldu. Doktora ve en çok lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012’de doçent, 2017’de profesör unvanını topladı.

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler meselelarında araştırmalar yapan Ersoy’un ulusal ve uluslararası dergilerde ygünimlanan çok sgünida makalesi bulunuyor.

Ersoy, 2017’den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapıyor.

2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020’den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cemevlerine saldırı düzenlemişti! Ailesini suçladı: Benim her dediğime...Cemevlerine stopladırı düzenlemişti! Ailesini suçladı: Benim her dediğime…
KPSS iptal edilecek mi? Yeni açıklama geldi! Türkiye o soruları konuşuyorKPSS iptal edilecek mi? Yeni konuşma geldi! Türkiye o soruları meseleşuyor
Kızının telefonundaki mesajları görünce şoke oldu!Kızının telefonundaki mesajları görünce şoke oldu!