Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA | İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için istenen ceza belli oldu! Savcı ‘hapis’ istedi: Siyasi yasak…

Son dakika: İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart seçimlerinin iptal edilmesinin ardından onayladığı basın konuşmasında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) başkan ve üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada eski mütalaasını tekrar eden savcı, İmamoğlu’nun 4 yıl 1 aya görecek şekilde hapsini istedi.

14 ARALIK’A ERTELENDİ

Davada, mahkeme reddi hakim taleplerinin görüşülmesi için duruşmzamanı 14 Aralık’a erteledi.

‘SİYASİ YASAKLILIK’ GÜNDEMDE

İmamoğlu’nun ceza alması halinde siyasi yasaklı olması gündemde.

İMAMOĞLU: AYAĞINIZI DENK ALIN! BU DAVA TAMAMEN SİYASİ

Kritik duruşma öncesi konuşmalarda bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, “Bu dava tamamen siyasidir. Kayyum atzamanıp belediyeyi nasıl ele geçiririm diye düşünüyorlar. AK Parti içinde siyaset yapan birçok dostum var. Ancak AK Parti’de öyle insanlar da var ki ellerini ovuşturup benim görevime konmak istiyorlar. Kimin malına meseleyorsun? Ayağınızı denk alın! Adil olun, adaleti etkilemeyin. Buna aracı olmzamanın.Ben Türk yargısına güvenmek istiyorum.” diye meseleşmuştu.

1

DAVA BUGÜNE ERTELENMİŞTİ

21 Eylül’de görüşen duruşmada Kartal’da bulunan adliyenin çevresinde olağanardü ‘güvenlik’ önlemleri alınmış; her türlü toplanma, basın konuşması ve gösteri yürüyüşü yasaklanmıştı. Mahkeme heyeti, toplanır toplanmaz tanıkların dinlenmesi için davzamanı 11 Kasım’a ertelemişti.

“EKREM İMAMOĞLU’NUN KİMSEYE YEDİRMEYİZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu onayladığı konuşmada “Şimdi de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızı siyasi yasaklı yapmaya çalışıyor. Açık ve net söylüyorum; Ekrem İmamoğlu büyük lokmadır, boğazınıza takılır ve kalır. Biz, Ekrem İmamoğlu’nu kimseye yedirmeyiz.” ifadesini kullanmıştı.

2

EKREM İMAMOĞLU: BUGÜN NET OLARAK BERAAT BEKLERDİM

İmamoğlu, Fatih Saraçhane’deki Şehzadebaşı Cami’nde kıldığı cuma namazının ardından davayla ilgili konuşmalarda bulundu.

“TOPLUMUN VİCDANINDA BENCE YERİNİ BULMUŞ, KARARI VERİLMİŞTİR”

İmamoğlu, “Bugün saat 11.30 itibariyle hakkımda görülen dava süreci işe koyuldı. Sanıyorum 12’yi biraz geçe bir erteleme en yeniuçı verildi. Bugün ilginç bir gün yaşandığını düşünüyorum. Duruşma esnasında topladığım bilgiye göre, bugün hukukçularımızla değerlendireceğiz ama topladığım bilgiye göre ısrarlı bir biçimde hakimin, benim konuşmalarimin muhatabının szamanın bakan olduğunu ısrarlı biçimde dile getirmiştir. Bu ısrarlı tarife rağmen savcının en ard noktadan ceza ile ilgili mütalaa bildirmesi ya da bir beyanda bulunması çok şaşırtıcıdır, üzücüdür. Bugün yaşananlar ve bugüne görecek şekilde olanlar toplumun vicdanında bence konumini bulmuş, en yeniuçı verilmiştir. Toplumun vicdanına en yenisuz güveniyorum. Bu güvenceyi bana yaşatan insanlar, 2019’da bunu ispat etmiştir, göstermiştir. Bugün de aynı noktadzamanım. Süreci takip ediyoruz. Aralık’ın 14’ü ertelenen gün. Bugün ben elbette net olarak beraat beklerdim ve bugün bu mahkemenin en yenilanmasını beklerdim. Yargı süreci devam ediyor. Mahkemeye ilgili daha fazla beyanda bulunmak istemiyorum” dedi.

86418977d0eef8df606bb92aff846487

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ YARGISINA VE ADALETİNE GÜVENMEK İSTİYORUM”

Ekrem İmamoğlu, “İçeride ettiğim duzamanı vatandaşlarımızın huzurunda etmekten geri durmayacağım. Allah memleketimizi ve memleketimizin insanlarını vicdan yoksunu ve ahlak yoksunu, adalet yoksunu insanların şerrinden korusun. Adaletsizliğe uğrayan, hukuksuzluğa uğrayan kim var ise hepsinin hakkında en yakın zamanda adalet ve hukuk yönündeki hususlar ve en yeniuçlar verilsin. Herkesin ihtiyacı olduğunu, hukuka adalete ihtiyacı olduğunu unutmamamız gerekiyor. Devletin dini adalettir sözü çok kutsal, özel. Ben her zaman duamı özü adıma da ederim. Derim ki, ‘Allah’ım ne olur kimseye adaletsiz bir en yeniuçı, süreci yaşatmayzamanım. İnsanoğluyuz, eksiğimiz hatamız olur ama gerçekten insanlara adaletli hizmet edebilmek bir devlet insanının temel sorumluluğudur. Hukuk süreci, hukuka dair süreçler, bu görecek şekilde gündemi olumsuz anlamda meşgul etmesi, ülkemiz insanları ve özellikle gelecek nesil için çok sıkıntılı ortamlar yaratıyor. İnsanların ümitlerini, umutlarını kırıyor. En fazla umudu ve ümidi ben gelecek adına yine de ülkemin güzel insanlarda görüyorum. Hep birlikte bu adaletsiz ve hukuksuz uygulamaların olduğu günleri aşacağız. Bugün en yeniuçlansın beraat verilsin diye beklediğim ortamda erteleme en yeniuçı verilmiştir. Süreci takip edeceğiz. Umut ediyorum ki ben yüce Türkiye Cumhuriyeti yargısına ve adaletine güvenmek istiyorum” diye meseleştu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan’da liderlerle gayriresmi akşam yemeğine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan’da liderlerle gayriresmi akşam yemeğine katıldı
Ankara'da bir evde Afganistan uyruklu 5 kişinin cesedi bulundu!Ankara’da bir evde Afganistan uyruklu 5 kişinin cesedi bulundu!
Türkiye bu olayı konuşuyor! Annesi cenazede sinir krizi geçirdiTürkiye bu olzamanı meseleşuyor! Annesi cenazede sinir krizi geçirdi