Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Dakika: İsrail savaş uçaklarının Halep Uluslararası Havalimanı’nı hedef ettiğını duyurdular

Son dakika havadisi: Önemli gelişmelerin yaşandığı Suriye’den flaş bir havadis daha geldi. Suriye devlet havadis ajansı SANA tarafından yapılan konuşmada İsrail savaş uçakları tarafından Halep Uluslararası Havalimanı’nın hedef yapıldığı duyuruldu. Esad rejimi, Halep Havalimanı’nın İsrail tarafından vurularak hizmet dışı kettiğını iddia etti. Yapılan konuşmaya göre İsrail, en yeni bir 7 gün içinde ikinci kez havalimanını hedef almış oldu. İşte sıcak gelişme havadisinin hepsini kapsayan detayları…

thumbs_b_c_ac2a614d0db14dd560a4d5023e4834c6

“İSRAİL TARAFINDAN HAVA SALDIRISI”

Esad rejiminin havadis ajansı SANA’nın askeri kaynağa dayandırdığı havadisinde, Halep il merkezinin doğusundaki havalimanına konumel saatle 20.16’da İsrail tarafından hava settirısı düzenlendiği öne sürüldü.

“HAVALİMANI HİZMET DIŞI KALDI”

Patlama seslerinin duyulduğu kaydedilen havadisde, pistin zarar görmesi sebebiyle Halep Havalimanı hizmet dışı kettiğı ifade edildi.

İSRAİL AÇIKLAMA YAPMADI

Esad rejimi, 31 Ağustos’ta da İsrail güçlerinin Halep Havalimanı’nı füzelerle hedef ettiğını ve havalimanında maddi hasarın oluştuğunu iddia etmişti. Halep’te rejim ordusunun yanı sıra İran destekli yabancı terörist gruplar ve Hizbullah’a ait askeri noktaların bulunduğu biliniyor. İsrail makamlarından söz meselesu settirıya ilişkin konuşma yapılmadı.

DAHA ÖNCE DE İDDİA EDİLMİŞTİ

Rejim buna ek İsrail’in 25 Ağustos’ta Hama’ya, 14 Ağustos’ta Tartus iline, 22 Temmuz’da da başkent Şam’a hava settirıları düzenlediğini öne sürmüştü.

İsrailli yetkililer, genel olarak Suriye topraklarına düzenlenen settirılar meselesunda yorum yapmaktan kaçınıyor.

İsrail, iç savaşın start verdığı 2011’den bu yana Suriye’de zaman zaman İran destekli gruplara ve rejime ait askeri noktalara settirılar düzenliyor. (AA/İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İngiltere'de yeni hükümet kurulduİngiltere’de yeni hükümet kuruldu
Rusya'nın kararı sonrası akın ettiler: Hazırlığımızı yapıyoruzRusya’nın en yeniuçı devamındası akın ettiler: Hazırlığımızı yapıyoruz
Bunu tek parti başardı! Son anketten çarpıcı sonuçlarBunu tek parti başardı! Son anketten çarpıcı en yeniuçlar