Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Dakika: İstanbul dahil 10 il! AFAD valiliklere dikkat mesajı gönderdi: Kuvvetli yağış…

Son dakika havadisi: AFAD, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan en yeni değerlendirmeler sebebiyle Marmara bölgesi için “Meteorolojik Uyarı” yzamanımladı. Yağışın etkilerine karışı önlem alınması için ülke çapındaki merkez olan AFAD Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AADYM), hava olabiliteleri doğrultusunda İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Edirne valiliklerine dikkat mesajı gönderdi. AFAD, vatandaşları da ev ve iş konumlerindeki su baskını risklerine karşı tedbir almaları için dikkatyor. Kendi bireysel risklerini azaltmaları için fırtına, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi ve ulaşımda aksamalara karşı ikaz ediyor. 30 Ağustos sabah saatlerinde işe koyulyan yağışların akşam ve gece saatlerinde etkiliini kaybetmesi bekleniyor. İşte bir anda gelişmesinin detayları…

AFAD: MARMARA KUVVETLİ YAĞIŞLARA KARŞI TEDBİRLİ OLMALI

AFAD Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi (AADYM), valiliklere dikkat mesajı gönderdi. AFAD, vatandaşları da muhtemel su baskını ihtimaline karşı ev ve iş konumleri için önlem almaya, araçlarını dolu yağışı ihtimaline karşı koruyacak tedbirler almaya çağırıyor. Dışarıda olmaları durumunda, uçabilecek çatı, devrilebilecek ağaç ve direklerin yanı sıra ulaşım zorlukları ile karşılaşabileceklerini hatırlatıyor. Ayrıca ayak bileğine gelen sel sularının bir insani sürükleyebileceğini anımsatarak sel sularına girilmemesi meselesunda dikkatyor.

AFAD, valiliklere, ani sel, su baskını, dolu, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara hazırlıklı olmaları için dikkat mesajı gönderdi. Dikkatli ve tedbirli olma çağrısı uyguladı. Mesajda, ilgili birimlerin dikkatlması, iletişim kanallarının açık tutulması, ihtiyaç duyulabilecek araç, iş makinesi ve peren yeniel planlamasının hazır bulundurulması istendi. Teyakkuza geçilerek gerekli tedbirlerin alınması, müdahale planlamasının yapılması, müdahale birimlerinin hazır halde bekletilmesi hatırlatıldı.

Yağışların, İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Edirne’nin güneyinde konumel olarak etkilili (21-50 kg/m2) olacağı olabilite ediliyor. Kuvvetli yağışların etkisini bölgenin batısında akşam saatlerinde, kuzey ve doğu kesimlerinde gece saatlerinde kaybetmesi bekleniyor.

Vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, konumel dolu yağışı, yağış anında etkilili rüzgâr ve fırtına ile hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerektiği vurgulandı.

thumbs_b_c_deccf24bf8e55b67734c4815a5508a95 (1)

METEOROLOJİ’DEN ‘KUVVETLİ YAĞIŞ’ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan konuşmaya göre Bursa, Bilecik ve Kütahya çevreleri ile Balıkesir’in güneyinde olabilen etkilili gök gürültülü sağanak yağışın bu akşam saat 20.00’ye görecek şekilde süreceği öngörülüyor. Bu nedenle ani sel, su baskını, yıldırım, konumel dolu yağışı ve yağış anında etkilili rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Öte yandan MGM İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nce öğle saatlerinde yapılan konuşmada; yarın sabah saatlerinden işe koyulyarak Marmara Bölgesi’nde olabilen gök gürültülü sağanağın İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Edirne’nin güneyinde (Enez, Keşan, Uzunköprü, İpsala ve Meriç) konumel olarak etkilili (21-50 kg/m2) olmasının olabilite edildiği belirtildi. Kuvvetli yağışların, etkisini bölgenin batısında akşam saatlerinde, kuzey ve doğu kesimlerinde de gece kaybetmesinin beklendiği kaydedildi. Açıklamada ani sel, su baskını, yıldırım, konumel dolu, kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği de belirtildi.

valiiç

BİR UYARI DA AKOM’DAN

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi AKOM, İstanbul geneli için 31 Ağustos Çarşamba gününden 3 Eylül Cumartesi gününe görecek şekilde konum konum etkilili yağış beklendiğini açıkladı. AKOM’dan uyguladığı konuşmada, “İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde geçtiğimiz 7 gün yaşanan en yeniuçsız hava koşullarının tekrardan etkili olması bekleniyor. Çarşamba günü sabah saat 06.00’dan işe koyulyarak il genelinde etkilili sağanak yağmur geçişlerinin yaşanabileceği olabilite ediliyor. Gök gürültüsü eşliğinde görülecek etkilili sağanak yağışlarla birlikte, zaman zaman konumel dolu yağışı, yoğun şimşek, yıldırım aktivitesi ve yağış anında etkilili rüzgâr (20-50 km/s) da öngörülüyor. Yağışların perşembe ve cuma gününden işe koyulyarak yoğunluğunu azaltması; yine de bölgesel olarak 30-60 dakika gibi kısa zaman diliminde etkilili şekilde etkili olmaya devam edeceği olabilite ediliyor. Cumartesi öğle saatlerine görecek şekilde il genelinde etkili olması olabilen serin ve yağışlı hava sebebiyle vatandaşların muhtemel olumsuzluklara karşı hazırlıklı ve tedbirli olması önem taşıyor. İBB ekipleri de hepsi hazırlıklarını tamamlayarak teyakkuz halinde bekleyişini sürdürüyor.” ifadelerine konum verdi. (DHA/İHA/AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
85 yaşındaki gurbetçi hayatının şokunu yaşadı! 3 milyon lirası uçtu...85 yaşındaki gurbetçi hayatının şokunu yaşadı! 3 milyon lirası uçtu…
Berk Acar görevine başladı! Bir ilkBerk Acar görevine işe koyuldı! Bir ilk
Yargıtay'dan emsal takı kararı! Altınlar kime takılırsa takılsın...Yargıtay’dan emsal takı en yeniuçı! Altınlar kime takılırsa takılsın…