Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA | İzmir’de deprem! Ege’de yaşayanları uykusundan uyandırdı; Manisa, Aydın, Balıkesir ve Çanakkale’de de hissedildi

Son dakika havadisi: İzmir’de meydana gelen deprem panik yarattı. 03.29’da meydana gelen depremin büyüklüğünü Kandilli Rasathanesi ve AFAD 4.9 olarak duyururken, depremin merkez üssünün Buca ilçesi olduğu belirtildi. Ege’de yaşayanları uykusundan uyandıran deprem İzmir ve çevre iller olan Manisa, Aydın, Balıkesir ve Çanakkale’de de hissedildi.

gdfgdfg

SON DAKİKA | BUCA’DAKİ DEPREM SONRASI PEŞ PEŞE ARTÇI DEPREMLER

AFAD, panik yaratan depremin konumin 14.47 km altında olduğunu açıkladı. Buca’daki depremin ardından en büyüğü 2.4 olmak üzere 13 artçı sarsıntı meydana geldi.

Egelileri uykusunda yakalayan depremin ardından herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU: 2 YARALIMIZ VAR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu deprem zaman en yenirası bir konuşma uyguladı. Bakan Soylu konuşmasında 2 kişinin yaşanan panik sırasında yaralandığını duyurdu.

3

Bakan Soylu, “Depremde şu ana görecek şekilde herhangi bir can kaybı bilgisi ulaşmamıştır. 2 vatandaşımız panikle atlama en yeniucu yaralanmış, bir camii minaresinde de hasar meydana gelmiştir. Gelişmeler oldukça kamuoyuna bilgi verilecektir.” ifadelerine konum verdi.

1

VALİ KÖŞGER SON DURUMU AÇIKLADI

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de korku dolu anların ardından uyguladığı ilk konuşmada, “Kıymetli İzmirliler… Öncelikle geçmiş olsun. 4,9 büyüklüğünde olduğu ifade edilen Buca merkezli depremde ilimizde Konak’ta bir cami minaresi dışında hasar ve zirveten atlama şeklinde yaralanmalar dışında herhangi bir sıkıntı olmamıştır. Tekrar geçmiş olsun.” ifadelerine konum verdi.

TUNÇ SOYER’DEN DEPREM SONRASI İLK AÇIKLAMA

Depremin ardından sosyal medya hesabından konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Sokonum, “İzmir’de ve çevre illerde hissedilen depremden etkilenen hepsi vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Olası hepsi olumsuzluklara karşı teyakkuzdgüniz. Kimsenin zarar görmemesini diliyorum” ifadesini kullandı.

BUCA BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ: EKİPLERİMİZ İLE GÖREV BAŞINDAYIZ

Depremin ardından bir konuşma da Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’tan geldi. Kılıç sosyal medya hesabından, “BUCAKUT ve Sarı Masa ekiplerimiz başta olmak üzere hepsi ekiplerimiz ile görev başındgüniz. Gelişmeleri izliyoruz. Şu ana görecek şekilde herhangi bir mal ve can kaybı tarafımıza ulaşmamıştır.” ifadelerini kullandı.

AFAD: CAN KAYBI BİLGİSİ YOK

AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan konuşmada, “Geçmiş olsun İzmir! Buca ilçesinde, saat 3.29’da gerçekleşen 4.9 büyüklüğündeki #deprem’de an itibarıyla can kaybı bilgisi ulaşmamıştır. 2 vatandaşımız panikle atlama en yeniucu yaralanmış, bir camii minaresinde hasar meydana gelmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz.” denildi.

1

2

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Beyoğlu'nda korkunç olay! Babasını öldürdü, astsubay kuzenini ağır yaraladı! Özel harekat operasyon yaptıBeyoğlu’nda korkunç olay! Babasını öldürdü, astsubay kuzenini ağır yaraladı! Özel harekat operasyon uyguladı
Dünya alarmda! Nereye düşeceğini kimse bilmiyorDünya alarmda! Nereye düşeceğini kimse bilmiyor
Rusya'dan Türkiye açıklaması: Güvenin ana faktörüdürRusya’dan Türkiye konuşması: Güvenin ana faktörüdür