Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: Kritik zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan anlamlı istek!

Son dakika havadisi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Rusya-Ukrayna savaşı masaya yatırıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan konuşmaya göre görüşmede, Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin en yeni gelişmeler değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, uzun süredir üzerinde çalıştıkları Rusya-Ukrayna esir değişiminin başarıyla en yeniuçlanmasından ve Birleşmiş Milletler’in de katkısıyla geliştirdikleri İstanbul Mutabakatı’nın işlemesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

f

KASIM AYINA DİKKATİ ÇEKTİ

Kasım zamaninda süresi dolacak olan mekanizmanın uzatılmasının müşterek menfaat olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus gübresinin ve tahıl ürünlerinin kesintisiz ihracı meselesunda da çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha olumlu gelişmelerin önünün açılabilmesi için gerilimi düşürmeye yönelik adımlara ihtiyaç olduğunu, Rusya’dan da Ukrayna’daki bazı bölgelerin Rusya’ya katılımı meselesi başta olmak üzere, bu süreci kolaylaştıracak adımlar atmasının beklendiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Putin’den röportajlarlere bir şans daha vermesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte kolaylaştırıcı bir rol oynamaya hazır olduklarını kaydetti.

KREMLİN’DEN AÇIKLAMA

Kremlin Sarzamani tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki telefon görüşmesine ilişkin yapılan konuşmada, Putin’in Erdoğan’a Kuzey Akım boru hatlarındaki sızıntıların “uluslararası terörizm” olduğunu söylediği ifade edildi. (AA-İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
MSB, görüntüleri paylaştı! Asos'taki terör hedefleri böyle vurulduMSB, görüntüleri paylaştı! Asos’taki terör hedefleri böyle vuruldu
Çiftçiler 'fiyat düşük' diyerek yolu kapatıp eylem yaptı! Çok sayıda ekip sevk edildi: "Yüzde 300 arttı"Çiftçiler ‘fiyat düşük’ dikonumek yolu en yenilandırdııp eylem etti! Çok szamanida ekip sevk edildi: “Yüzde 300 uçtu”
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz ve kredi mesajı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan faiz ve kredi mesajı!