Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Dakika: Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti tezkeresi Meclis’te kabul edildi

Son dakika havadisi: TSK’nın, Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki görev süresinin 1 yıl uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. İşte sıcak gelişme gelişmesinin hepsini kapsayan ayrıntıları…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla gönderilen tezkerede, daha önce BM Güvenlik Konseyi en yeniuçıyla Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Çok Boyutlu Entegre İstikrar Misyonu’nun (MINUSMA) kurulduğu anımsatıldı.

Bölgedeki istikrara dikkat çekilen tezkerede “Afrika’da bölgesel istikrar ve barış için tehdit oluşturan insani ve siyasi krizlerin çözümüne ülkemizce askeri katkıda bulunulmasının bölgede ve genel olarak Afrika kıtasında izlemekte olduğumuz faal dış politikamızın doğal bir uzantısını oluşturacağı değerlendirilmiştir.” denildi.

Tezkerede, TBMM tarafından en yeni olarak 19 Ekim 2021 güninde uzatıldığı hatırlatılan TSK’nın görev süresinin, Cumhurbaşkanınca verilecek izin ve belirlenecek esaslar çerçevesinde 31 Ekim 2022 güninden start veryarak bir yıl uzatılması istendi. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yer: Trabzon! Altyapı çalışmasında bulunduYer: Trabzon! Altyapı çalışmasında bulundu
İmamoğlu 'germeye gelmiş' dedi, ortalık karıştı! Kavganın görüntüleri ortaya çıktıİmamoğlu ‘germeye gelmiş’ dedi, ortalık karıştı! Kavganın görüntüleri ortaya oldu
Uzun süredir bekleniyordu! Büyük heyecan böyle görüntülendiUzun süredir bekleniyordu! Büyük heyecan böyle görüntülendi