Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA | Milyonları ilgilendiriyor: Süre uzatıldı! Bitmesine günler kalmıştı… Gaz merkezi için de o bölgeyi işaret etti

Son dakika havadisi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV/A Haber/A Para ortak canlı yzamanınında gündeme dair önemli konuşmalar etti. Milyonları ilgilendiren meselelarla alakalı soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg’un yeni müşterisinden, Türkiye’deki gaz merkezi planında öne çıkan bölgeye, sosyal meseletta başvuru süresinden asgari ücret ve EYT’ye görecek şekilde pek çok meseleda önemli gelişmeleri duyurdu. İşte sıcak gelişme havadisinin detayları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır işe koyulrı şu şekilde:

TOGG’UN FİYATI NE KADAR OLACAK?

Togg’daki bütün mühendislerle, işçilerle, 1300 kişi… Onlarla bir fotoğraf topladırdik. Ardından fabrikzamanı gezdik, fabrikada her şey robotik. İnsan bunu görünce iftihar ediyor. Bu günlere ulaştık. Fiyat filan şimdiden işe koyuldılar sormaya. Aceleci olmayalım. Togg sat sata sunulduğunda rekabetçi olacak. Piyasaya olduğı anda özü sınıfındaki araçlarla fiyat anlamında rekabet edebilecek. Mart zamanında yollara çıkmadan önce fiyat tespitini yapıp ona göre adımımızı atacağız.

e2

TOGG’DA ÖTV İNDİRİMİ OLACAK MI?

A’dan Z’ye her şeyini o zaman meseleşacağız. Bir elektrikli araç var önümüzde, bunu özellikle teşvik etmek ve halkımıza sevdirmek, önemli bir maharet olacak. Temmuz zamanıyla birlikte zaten ÖTV indirimi yapılmıştı.

Aliyev ‘2 araç da ben istiyorum’ dedi.

Togg, 4.8 saniyede 0’dan 100 km’ye ulaşabiliyor. Yani o görecek şekilde seri.

HASTANELER VE SAĞLIKTA SON DURUM

20 yıldır Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparken çıkıyor diyor ki bir tane fabrikanız var mı? Eline diline dursun ya. Bu görecek şekilde fabrikalar açtık, bu görecek şekilde hastaneler ettik… Kendisi SSK’dayken, hastanelerde ölüleri bunlar rehin topladılar.

Sen SSK’da genel müdürlük ettin. Ben Kasımpaşa’da doğup büyüdüm. SSK Ok Meydanı Hastanesi’ne muayeneye gelirdik. Oralardaki kavgalar gürültüler… Bay Kemal SSK’nın genel müdürü olduğu zaman o hastaneler rezaletti. Bir arkadaşımızın eşi o hastanede doğum yaparken öldü ve vermediler. Rehine topladılar. Olur mu? Oldu. Biz bunları o dönemde yaşadık. Kılıçdaroğlu, utanmadan sıkılmadan şehir hastanelerimize laf atıyor. Utan utan, gurur duy be. Biz sağlıkta devrimi gerçekleştirdik. Eğer biz bu yatırımları yapmamış olsaydık pandemiden çok büyük hasarla çıkardık. O yatırımlar çok daha az zayiatla çıkmamıza fırsat verdi. Yatırımlarımız devam ediyor. 4 ana unsur üzerinde Türkiye’yi yükselteceğiz dedik. Eğitim, sağlık, adalet ve emniyet. Biz bunlarla yola olduk. Arkasından ulaşım, enerji, tarım, dış politika… Bunlarla işi güçlendirdik.

TAHIL KORİDORU

Her ikisiyle de görüşmeyi arzu ettiğimizde 24 saat olmadan görüşüyoruz. Putin ve Zelenskiy’le bu görüşmeleri yapıyoruz ve topladığımız bilgilerle, bir diğeriyle bunları röportajlar etme fırsatı buluyorum. İkisinden de olumsuz bir yaklaşım almadım. Bizden talepleri oldu, biz bunlara elimizden geldiğince olumlu yaklaşımla cevap verdik. Onlar da hiçbir zaman bize ters yaklaşmadılar. Örneğin Putin… Ben Prag’da kiminle görüşüyorsam aleyhine meseleşuyor, ben de diyorum ki yanlış yapıyorsunuz. Siz böyle bir tavır sergilerseniz o da özüni ezdirmeden bu şekilde tavrını koyacaktır. Bana yapılsa ben de gereği neyse yaparım. Dün aradım, bugün 12’den işe koyulyarak tahıl koridorunu açtılar. Örneğin dedi, Cibuti, Somali, Sudan burada insanlar açlıktan ölüyor. İlk etapta buralara tahıl naklini yapalım.

TÜRKİYE’YE GAZ MERKEZİ ÖNERİSİ: EN YAKIN MERKEZ TRAKYA BÖLGESİ GÖRÜLÜYOR

Putin’le ettiğımız görüşmede Bakanlığımız kapsamlı çalışmzamanı muhataplarıyla yapıyorlar. Büyük ihtimalle Türkiye bu işin bir hub’ı oluyor. En yakın merkez olarak da şu an itibarıyla Trakya Bölgesi görülüyor ve oradan çıkış ve oradan Tabii Avrupa’ya dağıtımını yapmak mümkün olacak. Bunlar ilk tespitler. Zaten biz uzun zamandır enerji merkezi olma yolunda adım atıyoruz. Merkez olmak için de tek kaynak yeterli olmaz, belli bölgelere bunu dağıtmak durumundzamanız. Azeri gazıyla alakalı da gaz hatları var. Son Azerbaycan’a gidişimde bunları da İlham Bey’le görüştük. Ayrıca depolama tesislerimizi kuracağız. Karadeniz’deki gaz keşfi bize ayrı bir güç katacak.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE

Utanmadan sıkılmadan cari açığı uyuşturucu ticaretiyle en yenilandırdıtığımızı söylüyor. Varsa elinde bir delil çıkarsın bunu meseleşursun. Ama AK Parti iktidarı uyuşturucuyla mücadele meselesunda temayüz etmiş durumda. AK Parti iktidarına bu yakıştırmzamanı yapamazsın. PKK terör örgütü uyuşturucudan nemalanıyor.

YALOVA’DA MAHKEME HEYETİNE TEPKİ GÖSTEREN CHP’Lİ VEKİLLER

Adalet Bakanı bunlarla ilgili tahkikatı yapıyor. Süratle bunların dokunulmazlıklarının ktopladırılması gerekir. Bunlar parlamentoyu, siyaseti kirlettiler. Atatürk sağ olsaydı bunları kapının önüne koyardı.

ANAYASA VE BAŞÖRTÜSÜ KONUSU

Aile anayasa ile korunacak. Aile yapımızı her türlü sapkınlıktan, marjinal akımlardan, yozlaşmadan koruyacağız. Buradan taviz veremeyiz.

Başörtüsü meselesuna gelince… Hatırlzamanın, ikna odalarını İstanbul Üniversitesi’nde kurdular. Kılıçdaroğlu, başörtüsünü utanmadan ‘Ben çözdüm’ diyor. Bu ara başörtülü bayanları alıp onlara rozet takıyor. Bu seçimlerde başörtülü birkaç aday da çıkarırsa hiç şaşmzamanın, mecburen bunu yapacak. Gel anayasa değişikliği yapalım, bu işi bağlayalım. Ama gelemezler.

Cumhur İttifakı olarak arkadaşlarımız diğer partilerle görüşmeye işe koyuldılar. Görüşmelerde devamında teklifimize nihai halini vereceğiz ve Meclis’e sunacağız. Bu bir samimiyet sınavı olacaktır. Netice topladık topladık, almadık oturup referandumu meseleşmamız lazım. Bütün derdi ‘Buradan ne görecek şekilde oy devşirebilirim?’

e3

TÜRKİYE’NİN BALİSTİK FÜZESİ ‘TAYFUN’

Yunanistan’ın aklını başına alması lazım. Tahrik ve provokasyonlarla bir konume varamayacaklarını öğrenmeleri lazım. Testi Yunanlıları çıldırtan Tayfun’un 561 kilometre menzili var, bunu uzatacağız. Cenk ve Gezgin füzeleri gibi nicelerinin müjdelerini vereceğiz.

SOSYAL KONUT PROJESİ

Şu anda açıklanmış olan dev bir proje. Seçimden devamında zaten bir taraftan inşaatlarımız devam edecek, bir de 1 milyon arsa… Altyapısını yapıyoruz. Arsaları alanlar, evlerini yapacaklar. Bunu da kurayla yapıcaz. Seçimden devamında da yeni bir hızla Türkiye Yüzyılı’na ayrı bir güç katacağız. Bakanlığımız çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımız 7 Kasım’da devamında erecek arsa ve iş konumi başvurularının süresini de 15 Kasım’a görecek şekilde uzatıyoruz. Vatandaşlarımız başvurabilecek.

KRİPTO PARA VE ELON MUSK

Kripto para alanındaki gelişmeler blokzincir teknolojisini karşımıza çıkardı. Yenilikleri yakından takip eden bir iktidar olarak, bu yeniliğe kzamanıtsız kalamazdık. Blokzincir meselesuna ilk defa AK Parti olarak bizler önem verdik. Bu çalışmzamanı yürütüyoruz. Elon Musk’la uzun bir zaman oldu görüşemedik. Öyle bir görüşme zaruriyeti olursa ki bu dönemde olabilir. (Mavi tik için ücret ödeme zorunluluğu) Biz farklı olabiliriz.

EYT, SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADROYA ALINMASI, ASGARİ ÜCRET

Vedat Bey çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. İnşallah önümüzdeki ay ve yeni yıl, bunların arka arkaya açıklandığı aylar olacak. Bunların en önemlisi asgari ücretin yeniden tespiti çalışması olacak. Gerek sözleşmeliler, gerek EYT, arka arkaya… 2023’e bunları da açıklayarak girmiş olacağız.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Afyonkarahisar'da korkunç kaza! Köprü inşaatına düşen otomobil kağıt gibi ezildi: 4 ölüAfyonkarahisar’da korkunç kaza! Köprü inşaatına düşen otomobil kağıt gibi ezildi: 4 ölü
Putin'den tahıl sevkiyatı ile ilgili dikkat çeken sözlerPutin’den tahıl sevkiyatı ile ilgili dikkat çeken konuşmalar
Seyyar satıcı kadının başına gelenleri duyan sıraya girdi!Seyyar satıcı kadının başına gelenleri duyan sıraya girdi!