Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: Polise yumruk atmıştı! DBP’li Salihe Aydeniz hakkında flaş en yeniuç

Son dakika havadisine göre, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, İstanbul’daki izinsiz gösteride polise yumruklu settirıda bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in yasama dokunulmazlığının kettirılması yönünde en yeniuç verdi.

Karma Komisyonun, AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt başkanlığındaki toplantısı yaklaşık 12 saat sürdü.

Toplantıda, “terör örgütü propagandası yapma”, “kamu görevlisine görevini uyguladırmamak için direnme”, “kamu görevlisine görevinden dolzamanı alenen hakaret” ile “kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme, yönetme ve bunlara katılma” iddiasıyla hakkında 5 dokunulmazlık dosyası hazırlanan DBP’li Aydeniz’in dokunulmazlığının kettirılması yönünde oy çokluğuyla en yeniuç etti.

4g3

Karma Komisyonun, Aydeniz’in dokunulmazlığının kettirılmasına ilişkin hazırlayacağı raporu 29 Temmuz’da Genel Kurula sunması bekleniyor.

Mevzuata göre, dokunulmazlığın kettirılması yönündeki Karma Komisyon raporları, doğrudan Genel Kurul gündemine giriyor. Genel Kurulda, genel uygulamaya göre açık oylama yapılıyor. Karar yeter szamanısı olan 151 oy, dokunulmazlığın kettirılması için yeterli oluyor. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Beyaz Saray'dan Erdoğan'a teşekkür!Beyaz Saray’dan Erdoğan’a teşekkür!
TBMM olağanüstü toplanıyor! AK Parti'den sert açıklamaTBMM olağanardü toplanıyor! AK Parti’den sert duyuru
İşsiz kalan şoförün hayatı değişti! Aylık kazancım 30 bin TLİşsiz kalan şoförün hayatı değişti! Aylık kazancım 30 bin TL