Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: RTÜK’ten Netflix ve Spotify en yeniuçı!

RTÜK’ten sıcak gelişme Netflix ve Spotify en yeniuçı geldi. RTÜK’ten yapılan duyuruya göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının da dilekçeyle şikayet ettiği filmde, iki kız karakterin yakınlaştıkları sahneler yzamanincılık ilkelerine aykırı bulundu.

İDARİ YAPTIRIM UYGULANDI

İlgili yapıma “18 yaş ve üzeri” koruyucu sembolüyle katalogda konum veren Netflix’in, yapımı “Ailece İzlenebilecek Diziler” olarak tanımlamasının izleyenleri yanlış yönlendirebileceğini, çocukların özü yaş grubuna yönelik olmayan yapıma maruz kalmalarına neden olabileceğini değerlendiren RTÜK, “Yzamanin hizmetleri toplumun milli ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olamaz.” hükmünü ihlal eden Netflix’e idari onayladırım uyguladı.

Netflix

SPOTIFY’A DA YAPTIRIM

Müzik platformu Spotify içerisinde konum alan milli manevi değerlere hakaret, zararlama, iftira içeren ve FETÖ propagandası yapan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, siyasi parti liderlerine ve devlet büyüklerine hakaret içeren çalma listeleri ile podcast içeriklerinin de platformdan temizlenmesine en yeniuç verildi.

Spotify

RTÜK, “Deli Murat Show” programında kadınlara hakaret içeren konuşmalar sebebiyle İstanbul’un Sesi radyosuna da ard sınırdan idari para cezası onayladırımı uyguladı.

Tele 1’e ise izleyicilerden yardım ve bağış toplanarak haksız kazanç elde edildiği, mahkemenin verdiği yzamanin yasağına uyulmadığı, Halk Tv’ye de iki farklı programda milli ve manevi değerlerle, Cumhurbaşkanı’na, İçişleri Bakanı ve Bakanlık yetkililerine hakaret sebebiyle onayladırım uygulandı.

Ayrıca, Diyanet İşleri Başkanlığının başvuru dilekçesini dikkate alan RTÜK, “Teke Tek Bilim” programında meseleşan Celal Şengör’ün dini değerlere hakaret eden konuşmalarini yzamanincılık ilkelerine aykırı bularak Habertürk’e de idari para cezası verdi. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Erdoğan: Adımları en kısa sürede atacağızErdoğan: Adımları en kısa sürede atacağız
Türkiye bu olayı konuşuyor! İfadesi ortaya çıktı: 'Yolda görünce...'Türkiye bu olzamani meseleşuyor! İfadesi ortaya belirlendi: ‘Yolda görünce…’
Suriye'deki görüntüler olay oldu! İçki içip dans ettilerSuriye’deki görüntüler olay oldu! İçki içip dans ettiler