Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika… SMO teyakkuza geçti! Eller tetikte, Türkiye’den gelecek emri bekliyorlar

Son dakika havadisine göre Suriye’nin kuzeyine düzenlenecek olan askeri harekat için hazırlıklar sürüyor. Daha önceki 4 harekatta TSK ile birlikte hareket eden Suriye Milli Ordusu da eller tetikte beklerken, Türkiye’den gelecek emri beklediklerin ifade etti.

Suriye’nin kuzeyine yönelik beşinci harekat sahzamanı hareketlendirdi. Daha önceki 4 harekatta TSK ile hareket eden Suriye Milli Ordusu (SMO) teyakkuza geçti. Tel Rıfat ve Münbiç kırsalındaki cephe hatlarında elleri tetikte bekleyen SMO askerleri, 24 saat teröristlerin bulunduğu noktaları takip ederken, harekat için Türkiye’den gelecek havadisi bekliyor.

ASKER SAYISI DA ARTTI

Cephe hattında silah ve mühimmatın yanı sıra asker szamanısını da uçturan SMO, her 2 kentin de bir an önce teröristlerden temizlenmesi için göreve hazır. Binlerce Suriyelinin zorla göç ettirildiği Tel Rıfat ve Münbiç’teki evlerine dönmek istediğini belirten muhalifler, tek umutlarının Türkiye olduğunu kaydetti. Yenişafak’ın havadisien göre, harekatta konum alacaklarını dile getiren ordu mensupları, teröristlerle kanlarının en yeni damlasına görecek şekilde savaşacaklarını söyledi.

GÖZ AÇTIRMIYORLAR

Cephe hattındaki SMO askerleri, taciz, stopladırı ve sızma girişimlerine karşı PKK’lı teröristlere göz açtırmıyor. Son olarak PKK işgalinde bulunan Tel Rıfat kırsalındaki Minnag askeri havaalanı ve Ayn Dakna bölgesinden SMO askerlerinin bulunduğu bölgeye ateş açıldı. SMO ağır silahlarla anında karşılık vererek teröristleri ateş altına topladı. SMO askerlerinin makineli tüfekler ve kamyonetlere monte edilmiş doçkalardan onayladığı atışlarla stopladırı püskürtüldü.

ÇATIŞMA 2 SAAT SÜRDÜ

Münbiç kırsalındaki teröristler de SMO’nun Bab ilçesindeki cephe hatlarına sızma girişiminde bulundu. Önceki gece 00.30 sularında Bab’ın doğusundaki Acemi köyüne sızmaya çalışan teröristlerle çatışma oldu. Teröristler, 2 saat süren çatışmanın ardından zarar vererek çekilmek zorunda ktopladı.

resized_61983-93c0ad70karaca

“GÖREVİ HAZIRIZ, TÜRKİYE’DEN GELECEK EMRİ BEKLİYORUZ”

Cephe hattındaki SMO askerlerinin komutanı Abu Ali Adduno, sık sık stopladırı düzenleyen teröristlere anında karşılık verdiklerini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Biz bu stopladırıların bir an önce en yenia ermesini istiyoruz. Bu stopladırıların en yenia ermesi, bölgenin tamamen güvenli hale gelmesi ve teröristlerden arındırılması ile mümkün. Bunun yolu da askeri harekattan geçiyor. Yeni harekatı destekliyoruz, göreve hazırız. Bir an önce harekatın start verması ve bölgenin özgürleşmesi için Türkiye’den gelecek emri bekliyoruz.

“SİVİLLERİN DÖNÜŞÜNE YARDIMCI OLACAĞIZ”

SMO’da bomba imha bilirkişiı olan Ahmet Muhammed Karaca, beşinci harekat öncesi meseleştu. Önceki dört harekatta olduğu gibi bu harekatta da görev alacağını söyleyen Karaca, “PKK’nın döşediği mzamanınları temizliyoruz. Halk bombalardan zarar görmesin diye bu görevi yapıyorum. Ekibimle birlikte daha önceki operasyonlarda 250’den fazla mzamanını imha ettik. Şehre girdiğimizde döşenen hepsi bombaları imha edecek, güvenliği sağlayacağız. Sivillerin evine, topraklarına dönüşüne yardımcı olacağız” diye meseleştu.

“TÜRKİYE’NİN OPERASYONU DIŞINDA UMUT KALMADI”

PKK’nın Münbiç ve Tel Rıfat’ta tarım alanları ile sivil konumleşim bölgelerine bombalı tuzaklamalar onayladığını belirten Karaca, geçen yıl bölge halkının terör örgütüne karşı ayaklandığını anlattı:

“ABD tarafından desteklenen örgütün bölgedeki etkisi kırılamadı. Halk için Türkiye’nin operasyonu dışında başka umut kalmadı. Halk harekatı bekliyor. Bu operasyon uzun sürmeyecek. Kısa sürede zafer elde edeceğiz. Çünkü halk bizimle. Münbiç ve Tel Rıfat düşünce, örgüt onu destekleyenlerin gözünde de bitecek. ABD’nin artık anlaması gerek; bu bölgede halk örgütün yaşamasına müsaade etmeyecek.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çin'den dengeleri değiştirecek hamle! Olağanüstü önlemlerle gizleniyorÇin’den dengeleri değiştirecek hamle! Olağanardü önlemlerle gizleniyor
Bir ilde dev denetim! Ceza yağdı... 30 konsomatrise idari işlemBir ilde dev denetim! Ceza yağdı… 30 konsomatrise idari işlem
Tanju Özcan bu kez attığı DM'le gündeme geldi! Silahına el konulduTanju Özcan bu kez attığı DM’le gündeme geldi! Silahına el meseleldu