Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Dakika: Tüm okullar en yenilandırdııldı… ABD’de ilkokula korkunç settirı! 14 öğrenci, 1 öğretmen hayatını kaybetti

Son dakika havadisi: ABD’deki ilkokula yönelik korkunç settirı Teksas eyaletinde meydana geldi. Eyaletteki bir ilkokula düzenlenen silahlı settirı en yeniucu 14 öğrenci ve bir öğretmenin hayatını kaybettiği belirtildi. Texas Valisi Greg Abbott, settirganın 18 yaşında olduğunu ve öldüğünü duyurdu. İşte sıcak gelişme gelişmesinin detayları…

SALDIRGANIN ÖLDÜĞÜ AÇIKLANDI

Yerel medyadan edinilen ilk bilgilere göre, settirı San Antonio’nun 90 dakika batısındaki 16 binden fazla nüfusu bulunan Uvalde kasabasında gerçekleşti.

Yaklaşık 600 öğrencinin eğitim gördüğü Uvalde ilçesindeki Robb İlköğretim Okulu’na düzenlenen settirıda ilk gelen bilgilerde en az 2 çocuğun yaşamını yitirdiği, aralarında 45 yaşında bir yetişkinin de bulunduğu 13 kişinin de yaralı olarak Uvalde Memorial Hastanesine kettirıldığı kaydedilmişti. Son gelen bilgilere göre Texas Valisi Greg Abbott ettiğı konuşmada, settirıda 14 çocuk ve 1 öğretmenin hayatını kaybettiğini ifade ederek, settirganın 18 yaşında olduğunu ve öldüğünü aktardı. Abbott, settirganın güvenlik güçleri tarafından vurularak etkisiz hale getirildiğine inandıklarını ifade etti.

Uvalde Belediye Başkanı Don McLaughlin, durumun çok kötü olduğunu belirterek, çocukların aileleri ile iletişime geçmeye çalıştıklarını aktardı. Olay konuminde çok sgünida ambulans ve polis sevk edilirken, bölge güvenlik çemberine edildi.

TÜM OKULLAR KAPATILDI

Kasabadaki bütün okullar en yenilandırdıılıp eğitime ara verilirken San Antonio polisinin olay konumine gönderdiği SWAT timlerinin, helikopter ve suç müfettişleri ile settirıyı aktif olarak soruşturduğu bildirildi. (AA/İHA)

thumbs_b_c_fecba65c2ae12034950d10b8886ce7a4

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hızla yayılıyor! Vaka sayıları arttı, karantina istendiHızla ygünilıyor! Vaka sgüniları uçtu, karantina istendi
Kemal Kılıçdaroğlu saat vererek duyurdu!Kemal Kılıçdaroğlu saat vererek duyurdu!
'Kaçış planı' iddiasına AK Parti'den çok sert tepki‘Kaçış planı’ iddiasına AK Parti’den çok sert tepki