Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Dakika: Tüm okullar en yenilandırdııldı… ABD’de ilkokula korkunç settirı! Ölü szamanisı yükseldi, Biden’dan konuşma

Son dakika havadisi: ABD’deki ilkokula yönelik korkunç settirı Teksas eyaletinde meydana geldi. Eyaletteki bir ilkokula düzenlenen silahlı settirı en yeniucu 18 çocuk ile 2 yetişkin ve settirgan dahil şu ana görecek şekilde 21 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Olay zaman en yenirası ABD Başkanı Joe Biden’dan bir konuşma geldi. İşte sıcak gelişme gelişmesinin detayları…

AA-20220525-27966032-27966029-ABDDEKI_OKUL_SALDIRISINDA_CAN_KAYBI_21E_YUKSELDI

ÖLÜ SAYISI 21’E YÜKSELDİ

Teksas Senatörü Roland Gutierrez, CNN’e uyguladığı konuşmada eyalet polisinin özüsini en yeni durum hakkında bilgilendirdiğini, buna göre ilkokuldan 18 çocuk ile 2 yetişkin ve settirgan dahil şu ana görecek şekilde 21 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Teksas Valisi Greg Abbott, settirıdan zaman en yenira uyguladığı basın toplantısında 14 çocuk ile 1 yetişkinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

Uvalde kasabasındaki Robb İlkokulu’na silahlı settirı düzenleyen Salvador Ramos’un (18) polisle girdiği çatışmada etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Aynı kasabada yaşayan Ramos’un, settirıyı gerçekleştirdiği ilkokulun yanındaki lisede öğrenci olduğu medyaya yansırken polis, olzamanin nedeni meselesunda henüz konuşma yapmadı.

AA-20220525-27966032-27966030-ABDDEKI_OKUL_SALDIRISINDA_CAN_KAYBI_21E_YUKSELDI

Settirının, Teksas zamaninde en ölümcül okul settirısı olduğu kaydedilirken, 2012’de 28 kişinin öldürüldüğü Connecticut’taki Sandy Hook ilkokulu settirısından zaman en yenira ülkedeki ikinci büyük settirı olduğu belirtiliyor.

Sadece 2, 3 ve 4. sınıfların konum ettiğı yaklaşık 600 öğrencinin bulunduğu Robb İlkokulu’nda öldürülen 18 öğrencinin kimliği hakkında henüz bilgi paylaşılmadı.

Olay konuminde federal ve ulusal güvenlik yetkililerinin settirıyla ilgili incelemeleri sürdürdüğü kaydedildi.

AA-20220525-27966032-27966031-ABDDEKI_OKUL_SALDIRISINDA_CAN_KAYBI_21E_YUKSELDI

TÜM OKULLAR KAPATILDI

Kasabadaki bütün okullar en yenilandırdıılıp eğitime ara verilirken San Antonio polisinin olay konumine gönderdiği SWAT timlerinin, helikopter ve suç müfettişleri ile settirıyı aktif olarak soruşturduğu bildirildi.

thumbs_b_c_fecba65c2ae12034950d10b8886ce7a4

BIDEN’DAN AÇIKLAMA! ÇAĞRIDA BULUNDU

Asya ziyaretinden dönen ve Beyaz Saray’da basın toplantısı düzenleyen Biden, eşi Jill Biden ile gazetecilerin karşısına çıkarak görevini devrettiğında böyle bir meseleşma yapmak zorunda kalmamak için dua ettiğini aktardı.

Daha 1 7 gün önce New York’un Buffalo kentinde bir silahlı settirı olduğunu anımsatan Biden, ülkede artan silahlı şiddete dikkati etti.

thumbs_b_c_33eeb48824ba7fc741a4caf191ee9b63

Biden, “Tanrı aşkına ne zaman silah lobisine karşı duracağız?” ifadesini kullanarak, Kongre’ye silah sat satlarında düzenleme yapılması çağrısında bulundu.

“BEN ARTIK BU KONUDAN YORULDUM”

Bütün silahlı settirılar olmasa da birçoğunun önlenebileceğini ve bunun için de harekete geçilmesi gerektiğini vurgulayan Biden, “Ben artık bu meseledan yoruldum.” değerlendirmesini uyguladı.

Biden, konuşmalarini, “Bu tarz silahlı settirılar dünyanın başka konumlerinde nadiren oluyor. Oralarda da akli dengesi konuminde olmayan insanlar var, orada da aile içi problemi olan insanlar var yine de bu tarz toplu silahlı settirılar bu görecek şekilde sıklıkla asla olmuyor. Peki neden Amerika’da oluyor ve biz neden bu kıyımla yaşamak zorundzamaniz?” diye tamamladı.

Kaynak: İHA-AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ABD'deki korkunç saldırıda ölü sayısı yükseldiABD’deki korkunç settirıda ölü szamanisı yükseldi
Türkiye’de Anadolu leoparı tekrar görünmeye başladı!Türkiye’de Anadolu leoparı tekrar görünmeye işe koyuldı!
18 yıllık sır kayıpta çarpık ilişkiler ağı! Kan donduran itiraf18 yıllık sır zararta çarpık ilişkiler ağı! Kan donduran itiraf