Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: Türkiye’den Rusya’nın ilhak en yeniuçına tepki: Reddediyoruz

Son dakika havadisi… Dışişleri Bakanlığı, Rusya’nın Ukrayna’nın bazı bölgelerini ilhak etmesine ilişkin, “Rusya’nın, Ukrayna’nın Donetsk, Luhansk, Heren yeni ve Zaporijya bölgelerini ilhak en yeniuçını reddediyoruz.” ifadesini kullandı.

Bakanlık, Rusya’nın Ukrayna’nın bazı bölgelerini ilhakı hakkında yazılı konuşma onayladı.

Türkiye’nin 2014’de yapılan gayrimeşru bir referandumla Kırım’ın Rusya tarafından ilhakını tanımadığı, Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne, bağımsızlığına ve egemenliğine verdiği güçlü desteği her vesileyle vurguladığı hatırlatılan konuşmada, “2014’de benimsediğimiz bu tutum doğrultusunda, Rusya’nın, Ukrayna’nın Donetsk, Luhansk, Heren yeni ve Zaporijya bölgelerini ilhak en yeniuçını reddediyoruz.” ifadesine konum verildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Uluslararası hukukun konumleşmiş ilkelerinin ağır bir ihlali olan bu en yeniuçın tarafımızca kabul edilmesi mümkün değildir. Giderek daha vahim boyutlar alan savaşın röportajlarler yoluyla ulaşılacak adil bir barış temelinde çözüme kavuşturulmasına olan desteğimizi yineliyoruz.”

VD

RUSYA, UKRAYNA TOPRAĞININ YAKLAŞIK YÜZDE 15’İNİ DAHA İLHAK ETTİ

Rusya, Kırım’dan zaman en yenira Donetsk, Luhansk, Heren yeni ve Zaporijya bölgelerini de ilhak ederek Ukrayna’nın yaklaşık yüzde 15’ini topraklarına kattı.

Başkent Moskova’da düzenlenen törende, Ukrayna’nın Donetsk, Luhansk, Heren yeni ve Zaporijya bölgelerinin Rusya’ya bağlanması için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Rus yanlısı sözde yönetimlerin başkanları anlaşmalar imzaladı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
TOKİ sosyal konut kuraları ne zaman çekilecek?TOKİ sosyal meselet kuraları ne zaman çekilecek?
Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan paylaştı! Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlundan sürpriz ziyaretKemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan paylaştı! Muhsin Yazıcıoğlu’nun oğlundan sürpriz ziyaret
İmamoğlu'ndan İstanbullulara çağrı: 29 Ekim'den itibaren ücretsiz olmayacakİmamoğlu’ndan İstanbullulara çağrı: 29 Ekim’den işe koyulyarak ücretsiz olmayacak