Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri

Bu sporun en başarılı ve yüksek profilli jokeylerinden biri olan Christophe Soumillon, Cuma günü Paris’teki Saint-Cloud’da yardımcı pilotu Rossa Ryan’ı eyerinin ortasından vurduğu şaşırtıcı bir olayın ardından 60 gün süreyle men edildi.

Soumillon atı Syros’u sağa hareket ettirip bu sırada Ryan’a dirsek attığında, Ryan genç milde Ralph Beckett’in kaptanı Wierzba’ya biniyordu. Ryan çime çarptıktan sonra üç kez döndü, ancak olaydan yaralanmadan uzaklaştı. Syros, birkaç dakika sonra görevliler tarafından diskalifiye edilmeden önce çizgiyi ikinci olarak geçti. Röportaj veren Soumilon, “Ryan’ın arkasında daha iyi bir pozisyon tutmaya çalışırken, dışarıdan Rossa’dan biraz baskı hissettim.” “O noktada Ryan’ın hemen arkasındaydım ve oraya gitmeyeceğimi bilmesi için ona dirsek attım. Ne yazık ki atımdan orada kalıp sağa gitmesini isteyince ona bir iki adım verdim ve düştüm.” dedi.

“Hata yaptığımı hemen anladım ve olanlar için çok üzüldüm çünkü böyle şeyler görmek istemiyorum. Bunu yaparsan daha da korkunç olur, o yüzden herkesten, atla ilgisi olan herkesten özür dilemek istiyorum. Az önce jokeyi gördüm ve o iyi ve bundan memnunum, at da öyle. Yarışmayı seven tüm insanlar, bu benim açımdan hoş bir hareket değildi ve bugün olanlar için çok üzgünüm ve özür dilemek istiyorum.”

Cezasının ciddiyetine rağmen Soumillon, yasağı 14 Ekim’den 12 Aralık’a kadar sürdüğü için Pazar günü Longchamp’ta düzenlenen Prix de l’Arc de Triomphe’de French Derby ve Eclipse Stakes galibi Vadeni’ye binebilir.

Soumillon, “Maalesef sezonum bitti ama yaptıklarımın ve verdiğim korkunç kararın cezasını kabul ediyorum. “Bunu ben yapmadım, onu attan düşürmek istemedim, sadece pozisyonumda kalmaya çalıştım ama belki biraz güç kullanarak yaptım ve bu benim açımdan kötü bir karardı.”

Kaynak: Sihirli Kantarma