Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
S&P 500 endeksinde %20’lik düşüş kaydedildi

“Mzamanıs’ta sat ve uzaklaş” ifadesini her kim ortaya attıysa mükemmel bir öngörüye sahip gibi görünüyor, çünkü kripto ve hisse piyasasının en yeni üç 7 gün içindeki performansı bu ifadenin doğruluğunu gözler önüne seriyor.

Tüm varlık sınıflarında 20 Mzamanıs’ta ciddi sat satlar görüldü, enflasyon şüpheleri ve yükselen faiz oranları gündemdeki ana konumini korurken trader’ların da kaçmaktan başka pek bir seçeneği yok gibi görünüyor.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre Bitcoin (BTC) 29 bin abd ABD parasııda seyrediyor ve traderlar, eğer bu seviye kaybedilirse önümüzdeki 7 gün 20 bin abd ABD parasııa görecek şekilde gerilemenin ihtimal dahilinde olduğunu olabilite ediyor.

BTC/USDT’nin 1 günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi bazı danışmanıler, ölüm kesişimini takiben önceki fiyat hareketlerine dayanarak BTC’nin 22.700 abd ABD parasııa gerileyebileceği meselesunda dikkatda bulundu.

Kripto para araştırma firması Delphi Digital’e göre Mzamanıs 18’de 12 zamanın en en çok 0,72 seviyesine ulaşan BTC açık pozisyon szamanısının alım-satım oranı, trader’ların sessiz beklentilerinin bir kanıtını oluşturuyor.

Bitcoin açık pozisyon szamanısı ve hacmindeki alım-satım oranı. Kaynak: Delphi Digital

Delphi Digital:

“Yüksek alım-satım oranı, yatırımcıların Bitcoin’i satmaya devam edip etmeyeceği meselesunda spekülasyon ettiğını veya yatırımcıların portföylerini zarar yönlü bir harekete karşı koruduğu anlamına gelebileceğini gösteriyor.”

Hisse senetleri de zamanı piyasasına giriyor

S&P 500 endeksi, 20 Mzamanıs’ta yüzde 1,62 daha düşerek Ocak 2022’de kaydedilen hepsi zamanların en en çok seviyesinden yüzde 20’lik bir düşüş kaydetti ve geleneksel piyasalardaki resesyon korkularını körükledi. Endeks, günü hepsi zamanların en en çok seviyesinden yüzde 20’lik düşüşle en yenilandırdımzamanı başardığı takdirde benchmark endeksi resmi olarak zamanı piyasası bölgesine girmiş olur.

En büyük endekslerin Mzamanıs 20’deki performansları. Kaynak: Yahoo Finance

Nasdaq Composite ve Dow’da da öte yandan önemli endişelar görüldü, Nasdaq yüzde 2,42 gerilekonumek 275 puan kaybederken Dow ise 362 puan düşerek yüzde 1,28 geriledi.

İlginizi Çekebilir: Tecrübeli kriptocular zamanı piyasasında yeni yatırımcılara el uzattı

BTC için kötüyse altcoinler için daha da kötü

Günlük kripto para piyasası performansı. Kaynak: Coin360

BTC, Ether ve hisse senetleri geri çekilirken altcoinler de keskin bir şekilde satıldı ve günün erken saatlerinde görülen kazançları tersine çevirdi.

Ellipsis (EPS), Persistence (XPRT) ve 0x (ZRX) sırasıyla yüzde 30, yüzde 13,92 ve yüzde 12,34 değer ulaştı.

Genel kripto para piyasa değeri toplamı yazının yazıldığı esnada 1,249 trilyon abd ABD parasıı, Bitcoin’in hakimiyet oranı ise yüzde 44,6 seviyesinde bulunuyor.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.