Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
S&P 500 zamanı piyasasına girerken Bitcoin 7 gün içini sınırda en yenilandırdı

Bitcoin (BTC), 21 Mzamanıs’ta en yeni endişelarını kurtarmak için mücadele etti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC fiyatı, hisse senedi performansını yansıtıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD paritesi 7 gün içinde 28.700 birimın birimın altına düştükten zaman en yenira şimdilerde 29.200 birim seviyesinde işlem görüyor.

Bir önceki gün kaydettiği 30.700 birimlık en en çok seviyesinden zaman en yenira yüzde 4,7 düşen parite, ABD hisse senedi endekslerinin 7 günnın en yeni işlem gününde oynak bir performans göstermesinin ardından yazının yazıldığı esnada sıkı bir aralıkta görünüyor.

S&P 500 endeksi, ilk olarak açılışta düşüş gösterdikten zaman en yenira tersine dönmeyi başardı yine de geçen yılın en en çok seviyelerinin yüzde 20 altında işlem gördü ve zamanı piyasası eğilimlerini onayladı.

Popüler Twitter hesabı Blockchain Backers, genel ABD piyasası hakkında, “Hisse senedi piyasasında bir başka tuhaf günü yaşıyoruz. Dow Jones günün erken saatlerinde 500 puan kaybederken ilerleyen saatlerde geri dönerek +8 puanla günü en yenilandırdıtı,” yorumunu etti.

“Bitcoin hâlâ sınırda geziniyor.”

Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi çeşitli kaynaklar, Bitcoin’in, yeni verilere göre geçtiğimiz 7 gün görülen dip seviyeden yüzde 40 daha geriye düşebileceğini ileri sürmüştü.

Twitter yorumcusu PlanC, dış etkenlerin Bitcoin’i bulunduğu seviyelerden önemli ölçüde dip çekebileceğini savundu.

PlanC, paylaştığı tweet’te, “Kripto piyasası bir balonun içinde olsaydı, Bitcoin dip noktasının 25 bin ila 27,5 bin birim arasında olduğunu söylerdim, yine de makro faktörlerin bizi 22-24 bin birim seviyelerine çekme olasılığı da bulunuyor. Yani ufukta, imkansız gibi görünen 15-20 bin birim seviyesi görme ihtimalimiz var,” ifadelerine konum verdi.

Hisse senetlerinin dışında ABD birim endeksi (DXY) de yirmi yılın en en çok seviyesinden güçlü bir geri çekilme zaman en yenirasında konsolide oldu.

ABD birim endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Mzamanıs 2022, kaydedilen en kötü ay olma meselesunda 2021 ile yarışabilir

BTC/USD, bitmesine on gün kala Mzamanıs 2022’yi getiriler açısından güninin en kötü zamanı olma riskiyle karşı karşıya bıraktı.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin fiyatı çalışanlere göre ayarlamaden kaçınmak için bu seviyeye tutunmalı

Zincir ardü analitik kaynağı Coinglass’tan alınan verilere göre Bitcoin’in aylık getirisi şu anda toplamda yüzde -22 seviyesinde bulunuyor.

2022, genel açıdan izlendiğiğında ise aynı zamanda 2018’den beri Bitcoin için yılın en kötü performans gösteren ilk beş zamanı oldu.

BTC/USD’nin aylık  getiri grafiği (ekran görüntüsü). Kaynak: Coinglass

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.