Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Stepn Çin anakarasındaki kişisiları platformdan engelleyecek

NFT oyunu Stepn, ülkenin düzenlemeleri dikkatnca Çin anakarasındaki kişisiları engelleyecek.

Şirketin bu en yeniuçında Çin anakarasını terk etmek zorunda bırakılacağı söylentileri de etkili oldu. Solana (SOL) ve BNB Chain (BNB) tabanlı popüler “move-to-earn (hareket ederek kazan)” oyunu STEPN, Avustralya’da yaşayan iki Çinli göçmen tarafından geliştirildi.

Stepn, 15 Temmuz’da Çin anakarası lokasyonlu hepsini kapsayan hesapları konumel düzenlemelere uygunluk gereğince platformdan kettiracak. Şirket, Çin anakarasında uzun süre bulunmzamani planlayan kişisilara varlıklarını mümkünse satmzamani tavsiye etti.

Haberler piyasada şok etkisi yarattı ve yatırımcılar varlıklarını elden çıkarmaya işe koyuldı. Pandaily, nisan zamaninda Stepn’i işe koyulttığında platform üzerindeki bir spor ayakkabının taban fiyatı 13 SOL civarıyken, günümüzde 8 SOL’den alıcı bulabiliyor. STEPN’in kullanım amaçlı tokeni GMT de en yeni 24 saat içerisinde yüzde 30’dan fazla değer kaybetti.

Şirket kurucusu Jerry, platformun kişisi tabanının yüzde 5’ini Çin anakarasından kişisiların oluşturduğunu açıkladı. Yani şirketin Çin pazarından çekilmesi, mali başarısına büyük bir etkide bulunmayacak. Stepn’in resmi Twitter hesabına göre, platformun nisan zamaninda 300 bin olan günlük aktif kişisi szamanisı, mzamanis zamaninda 500 bini aştı.