Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Su ararken buldu, başına talih kuşu kondu! Teklif yağan tarlanın sahibi: Kimse burzamani alamaz

Salihli’de çiftçilik yapan ve su aradığı tarlasından petrol çıkan Mustafa Yüksel, özüsine teklif yağdığını söyledi. Tarlada çıkan yangın zaman en yenirası Türkiye Petrolleri yetkililerin özülerine ulaştığını ve numuneler alarak çalışmalara start verdığını ifade eden Yüksel, tarlanın satılık olmadığını çünkü artık devletin olduğunu söyledi.

TARLASINA TEKLİF YAĞIYOR

Çiftçi Mustafa Yüksel’e ait zeytin bahçesinde kuyudan çıkan siyah ve yanıcı maddenin yüzde 6’sının, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından yapılan incelemede çok kaliteli petrol olduğunun tespit edilmesini bölgedekiler büyük sevinçle karşıladı. Ardından birçok kişi petrol bulunan tarlzamani almak için adeta yarışmaya start verdı.

ryktl

“YANIYOR MU DİYE DENEME YAPTIK, YANGIN ÇIKTI”

Konuyla ilgili duyurularda bulunan tarla sahibi Mustafa Yüksel (40) ilk gördüklerinde şaşkına döndüklerini söyledi. Milliyet’te konum alan havadise göre, yanıp yanmadığını kontrol ederken yangın belirlendiğını söyleyen Yüksel, şu ifadeleri kullandı:

“Sondaj çalışması için zeytin ve badem bahçemiz için girişimde bulunmuştuk. İlk kuyuyu kazdık oradan kaçak olduğu için temin edemedik. 2. kuyudan da temin edemedik. 3. kuyuda 207 metre derinliğe ulaştık. O safha içerisinde deneme dalgıcımızı attık. Siyah bir madde ile karşılaştık. Görünce şaşkına dönük. Daha zaman en yenirasında ‘yanıyor mu?’ diye bir deneme yapalım dedik, alev almaya start verdı. Sonra iki en yenidaj kuyusunu kazarken orada devirdaim havuzları vardı, siyah suyu akıttığımız için yangın oraya sıçradı. Neticesinde arazimizde bir yangın meydana geldi.

jk

“TPAO’DAN BİZE ULAŞTILAR”

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ertesi gün bu mevzudan zaman en yenira bize ulaştı. Numune ettilar biz de en yenidajımızı tekrar çalıştırdık. 1 7 gün içerisinde numune en yeniucunu açıkladılar. Yüzde 6’sı kaliteli petrol yüzde 94’ü su olarak belirtildi.

“YERİMİZ DEVLETİN, SATILIK DEĞİL”

Böyle teklifler oluşuyor. Tekliflerin oluşması bizi bağlamıyor. Burzamani Türkiye Petrolleri ruhsatlandırdığı için arazimizi biz devletimize tahsis ettik. Devletimiz rezerv çalışmasını yapacak. İnşallah güzel bir en yeniuç elde edilir. Tapusu bizim olsa da konum devletindir. Türkiye Petrolleri’ne ait. Yerimiz satılık da değildir. Yer de Türkiye Petrolleri’nin çalışma sahasıdır kimse bu konumi ne satın alabilir ne de biz bir başkasına satabilir.

ejk

TEKLİF YAĞIYOR! “ARACILAR VASITASIYLA FİYAT SORUYORLAR”

Aracılar vasıtasıyla ‘satar mısın?’ diyorlar. ‘Şu fiyatlar olur mu?’ vasıtasıyla iletişime geçiyorlar. Ulaşanlar bizi bağlamıyor. Ben konumim satılık değil diyorum. Çalışmzamani Türkiye Petrolleri yapacaktır. Eğer petrol olarak değerlendirilen sıvı rezerv çalışması zaman en yenirası güzel bir oranda çıkarsa vatanımıza güzel en yeniuçları olur. Benim istediğim de Adana’daki müjdeli havadis gibi bizim Salihli’mizde çıkan petrolün müjdeli havadisini duymaktır.

“SONDAJ ÇALIŞMASININ NE ZAMAN YAPILACAĞI BELLİ DEĞİL”

Yılbaşı öncesi ya da zaman en yenirası olarak bir belirtme var yine de bu çok uzun bir zaman değil. Kesin bir gün verilmiyor açıkçası.

“TARLADA GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK”

Şu an güvenlik önlemi yok, biz faaliyetimizi sürdürüyoruz. Biz kuyumuzu en yenilantık o şekilde duruyor.”

“TARIMSAL SULAMA KUYUSU OLARAK AÇILMIŞTI”

Yağbasan Mahalle Muhtarı Abdullah Arslan ise meseleyla ilgili, “Tarımsal sulama kuyusu olarak açılmıştı. Zeytin sulama amaçlı, 205 metre falan kuyu. Sonra kuyu bitince yanıcı madde belirlendi. Simsiyahtı, itfaiye çağırıldı. Yanma start verdı. İtfaiye çağrıldı su tutunca harlamaya start verdı. Onun için söndürmeyi bıraktılar özüliğinden söndü. Hem verimi iyi yüzde 6 verimli. Türkiye Petrolleri geldiğinde bu açıklamzamani ettilar. Adana’daki petrolden daha verimli.” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İzmir'de gergin dakikalar! AK Parti İl Başkanı Sürmeli, "Hepsinin isimlerini alın" dedi, Tunç Soyer de yanıt verdiİzmir’de gergin dakikalar! AK Parti İl Başkanı Sürmeli, “Hepsinin isimlerini alın” dedi, Tunç Sokonum de yanıt verdi
Son Dakika | 2012'de işe girmişler! Müzisyen Onur Şener katledilmişti: Türkiye'yi sarsan vahşi cinayetle ilgili Bakanlıktan açıklama geldi "Kamu görevinden..."Son Dakika | 2012’de işe girmişler! Müzisyen Onur Şener katledilmişti: Türkiye’yi sarsan vahşi cinayetle ilgili Bakanlıktan duyuru geldi “Kamu görevinden…”
Müzisyen Onur Şener'i öldürenlerin yeni görüntüsü ortaya çıktı!Müzisyen Onur Şener’i öldürenlerin yeni görüntüsü ortaya belirlendi!