Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Synonym, mobil Bitcoin cüzdanı start verttı


Bitcoin ve Lightning Network hizmet sağlzamanicısı Synonym, BTC odaklı yeni bir mobil sistem start verttı. Bu cüzdan ile en büyük dijital kripto paranın sahipleri için kişisi deneyiminin iyileştirilmesi ve karmaşık blockchain uygulamalarına gerek olmadan Web3 yaygınlığının artırılması bekleniyor.

Synonym, mobil Bitcoin (BTC) cüzdanı Bitkit’i 29 Ekim’de Lugano, İsviçre’de düzenlenen PlanB Forum’da duyurdu. Kendi özüne saklama düğümü ve kişisiların ücretsiz faydalanabileceği şifreli yedek hizmeti olan yeni cüzdan, BTC ve Lightning Network ödemelerini destekliyor. Bitkit, hem Apple hem de Android cihazlarda kısıtlı bir beta uygulama olarak piyasaya sürülecek.

Bitkit uygulaması Slashtags ile çalışıyor. Slashtags, anahtar üreten ve kişisilara verileri ve paraları üzerinde kontrol veren bir şifreleme kaynağıdır. Synonym, Slashtags ile Bitkit’in bir blockchain kullanmadan Web3 hizmetleri sağlayacağını öne sürüyor.

Synonym’’de strateji başkanı olarak görev alan Paolo Ardoino, yeni uygulamanın “hiper Bitcoin’leşmeyi” destekleyeceğini söyledi. Bu terim, Bitcoin’in geçerli bir değer ve ödeme sistemi olarak daha yaygın kullanıldığı bir geleceği tarif etmek için kullanılıyor.

Synonym, Bitkit haricinde kripto borsaların altyapı kurmaya veya ek peren yeniel işe almaya gerek kalmadan kişisilara Lightning Network kullanma imkanı sunmalarını sağlayan hizmet Blocktank Instant’ı piyasaya sürmüştü.