Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
TAG Heuer, NFT özellikli akıllı saatini tanıttı


Saat yapımcısı TAG Heuer, NFT’leri görüntülemenin yanı sıra MetaMask ve Ledger Live gibi kripto cüzdanlarına bağlanan bir akıllı saat oluşturmak amacıyla Bored Ape Yacht Club ve CLONE-X’i de kapsayan popüler NFT topluluğuyla ortaklık kurdu.

Şirket, TAG Heuer Connected Calibre E4 işlevselliğinin basit olacağını ve NFT’lerin de eşleştirilmiş bir akıllı telefon aracılığıyla aktarılacağını açıkladı. Durağan ve hareketli NFT çizimlerini destekleyecek cihaza, aynı anda birden fazla NFT aktarılabiliyor. TAG Heuer buna ek NFT çizimlerinin yeniden boyutlandırılabileceğini ve saat içinde mevcut olan üç tasarım içine konumleştirilebileceğini ifade etti.

TAG Heuer, akıllı saatin sahip olduğu yeteneklerin yanı sıra NFT çizim ve görüntülemeyi nasıl ele ettiğını bir blog gönderisinde özetledi:

“Bazı NFT’ler hareketsiz görüntü, bazıları ise hareketli GIF’ler şeklinde. TAG Heuer’in saat kadranı, en yenisuz döngüdeki animasyonlarla bu biçimleri canlı ayrıntılarla destekleyecek.”

Akıllı saat buna ek blockchaine bağlanma ve kişisinın sahip olduğu NFT’leri doğrulama yeteneğine de sahip olacak. TAG Heuer, duyurularında bu özelliği şu şekilde açıkladı: “Doğrulanmış NFT’ler, görüntünün etrafında dönen bir parçacık bulutuyla beraber bir altıgen içinde görüntüleniyor.”

Bu yeni NFT işlevi, Apple App Store ve Google Play aracılığıyla hepsi Tag Heuer Calibre E4 sahiplerine ücretsiz bir güncelleme şeklinde sunulacak.

TAG Heuer, blockchainle ilgili projeler için kurum içi geliştiricilerden oluşan bir ekiple Web3 alanında büyümeye devam ediyor. TAG Heuer, mzamanıs zamanında Bitcoin (BTC) ve çeşitli ABD birimına sabit paraların da dahil olduğu on bir adet kripto para biriminde ödemeleri kabul etmeye işe koyulmak üzere BitPay ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Ayrıca Bulgari, Jacob & Co gibi markaların en yeni aylarda ürünlerini piyasaya sürmesi, NFT saatlerinin tamamen yeni bir olmadığını gösteriyor.

NFT’lerin 2021’de kaydettiği büyük büyümeden zaman en yenira bireysel sat satlar on milyon birimlara görecek şekilde oldu. Son genel piyasa koşullarına ve fiyatlara rağmen NFT sat satları güçlü meselemunu korumaya devam ediyor.