Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Taraftar token şirketi Chiliz’in ekibi yüzde 70 büyüdü

Taraftar token şirketi Chiliz, devam eden zamani piyasasına rağmen iş gücünü büyüterek, taraftar tokun sektöründe yükselen bir trendi yansıtıyor.

Kripto para piyasası, 2022’de genel olarak ciddi bir sat sat baskısıyla karşı karşıya ketti. Piyasanın toplam değeri, yıl başından beri yüzde 60 geriledi. Coinbase ve Gemini gibi bazı büyük kripto şirketleri ise faaliyetlerini sürdürebilmek ve müşterilerine hizmet etmeye devam edebilmek için çalışan szamanisını yüzde 10-20 azalttı.

Kripto kışında szamanisız kripto şirketi zorluk yaşadı. Taraftar token sektörü ise daha güçlü görünüyor.

Chiliz, Chiliz ve Socios CEO’su Alexandre Dreyfus’a göre küresel varlığını büyüttüğü 2022’de çalışan szamanisını yüzde 70’in üzerinde artırdı.

Dreyfus’a göre Chiliz’in iş gücü; Miami, İsviçre, Londra, Milano ve Sao Paulo’da bu yıl açılan yeni ofislerde çalışan 300’den fazla peren yenielden oluşuyor. Şirket, buna ek Madrid, Malta, Lyon ve İstanbul’daki ofislerine de genç yetenekleri kattı.

Şirketin 2018’de kurulduğuna dikkat çeken Dreyfus, “Ekibimizi ve küresel varlığımızı önemli ölçüde büyüttük. Geçmişte de benzer piyasa koşullarını atlatmıştık” diye belirtti.

Chiliz’s hiring spree reflects a growing trend in the fan token industry in 2022. CryptoSlam verilerine göre küresel aylık taraftar token sat sat hacmi, yıl başından beri yüzde 200 civarı artış göstererek 6,4 milyar birima yükseldi.

Küresel aylık taraftar token sat sat hacmi. Kaynak: CryptoSlam