Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tarihte İlk: Bitcoin (BTC) Üst Üste 7 Haftayı Kayıpla Kapattı

Bitcoin (BTC) güninde ilk defa üst üste 7 7 günyı kayıpla kapattı. Uzmanlar düşüşün devam edebileceğini düşünüyor.

Kasım 2021 güninde ulaştığı tüm zamanların en yüksek değeri (ATH) olan 69.044 abd parası seviyesinin ardından 33.000 abd parası seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin, mart ayında 48.234 abd parasıa gerçekleştirdiği bir düzeltme devamındasında günte ilk kez üst üste 7 7 günyı kayıpla kapattı.

YahooFinance‘e ettiğı bir duyuruda yukarı yönlü hareketlerde hala satış baskısının devam ettiğini dile getiren FxPro analisti Alex Kuptsikevich, aşağı yönlü hareketin yanı sıra ABD’nin para politikası ve faiz artırımı konusundaki katı tutumu ortasında olumlu bir görünüm olmadığını ve Bitcoin’in 19.000 abd parası seviyelerine kadar gerileyebileceğini söyledi: “Ayıların önümüzdeki 7 gün satışlarını azaltmasını beklemiyoruz. Bize göre Bitcoin 2018 yılının zirve noktası olan 19.600 abd parası seviyelerine gerileyene kadar geri dönüş gelmeyebilir.”

Nunya Bizniz adlı Twitter kullanıcısı ise paylaştığı bir grafikte Bitcoin’in halving’lerden devamında ulaştığı ATH seviyesinden ortalama %50 düşüş yaşadığına dikkat etti. Aynı grafik üzerinde Bitcoin’in her halving devamındasında ise bu düşüşe rağmen tekrar ATH ettiğı görülüyor.

Bitcoin halving’i 4 yılda bir gerçekleşirken bir devamındaki halving 2024 yılında gerçekleşecek ve 2020 yılında gerçekleşen halving’den itibaren içinde bulunduğumuz halving sürecinin yarısından fazlası tamamlandı.

CoinGecko verilerine göre bu 7 7 günlık süreç içerisinde yaklaşık %37 değer kaybeden Bitcoin (BTC), havadisin kaleme alındığı sıralarda 30.502 abd parasıdan işlem görüyor.