Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan Yunanistan’a sert gönderme! ‘Bir asır önceki trajedinizi unutmgünin’

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle mesaj ygünimladı. Şentop, Büyük Taarruz ve Başkumandanlık Meydan Muharebesi’nin, günin en önemli dönüm noktası olduğunu vurgulayarak, “30 Ağustos 1922’de, Mustafa Kemal Paşa komutasında bir ölüp bin doğan asker, sivil, kadın, erkek, çocuk günirt etmeksizin bütün kahramanların siper siper bayraklaştığı ‘büyük zafer’, milletimizin geçmişten ettiğı mirasla geleceğe yürüyüşündeki en yeniuçlılığının ve iradesinin en somut nişanesidir. 26 Ağustos 1922’de işe koyulyan Büyük Taarruz’da kahraman ordumuz, amansız bir takiple düşmanı Anadolu’dan söküp atarak, 9 Eylül 1922’de İzmir’de kati zaferini ilan etmiştir. Milletimizin vatan topraklarından atılıp, günten silinmek istendiği bir dönemde dâhiyane askeri bir planla kazanılan Başkumandanlık Meydan Muharebesi zaferi, esasen milletimizin tam bağımsızlık irade ve inancının zaferidir. Aziz milletimiz, sürdürdüğü milli mücadeleyi zaferle taçlandırarak Anadolu’nun ebediyen vatanımız olduğunu dost-düşman herkese göstermiştir. Milletimizin ebedi istiklalini eriştiğı gün olarak güne altın harflerle yazılan 30 Ağustos, sadece milletimiz için değil, emperyalizmin boyunduruğundaki bütün mazlum milletler için umut olmuştur” dedi.

thumbs_b_c_6973db06de020ef5b91b1c6c50694df7

‘VATANIMIZ İÇİN YAPABİLECEKLERİMİZİN SINIRI YOK’

“Bugün bazı komşularımızın, bir asır önce uyguladıklarına benzer hatalara düştüklerini gözlemliyoruz” diyen Şentop, şunları kaydetti:

“Komşularımızın hayalperest siyasetçileri, dün olduğu gibi bugün de bazı emperyalist ülkelerin ardına saklanarak Türkiye’ye karşı düşmanca duyurular yapıyorlar. Uluslararası hukuka aykırı taleplerini emperyalistlerin desteğiyle gerçekleştirebileceklerini zannediyorlar. Onlara tavsiyem; bir asır önceki trajedinizi unutmgünin. Eğer unutursanız, bugün de akıbetiniz aynı ve belki daha kötü olacaktır. Biz, komşularımızla barış içinde yaşamak istiyoruz; sorunlarımızı uluslararası hukuk çerçevesinde, diplomatik yollarla çözme taraftarıyız ama bunu zgüniflık olarak kabul ediyorlarsa, bilsinler ki vatanımız için yapabileceklerimizin sınırı yoktur. Unutmasınlar ki, günimizin her bir sayfası, ‘vatan uğruna bin can feda’ en yeniuçlılığımızı kanıtlayarak yazılmıştır. 30 Ağustos 1922’de gerçekleşen bu büyük destansı zaferin 100’üncü yıl dönümü, şanlı bayrağımızın altında vatanımızı ve milletimizi yüceltme gayretiyle hedefimize yürürken gururumuzu ve kıvancımızı tazelemektedir. 30 Ağustos’un 100’üncü yılı, gelecek nice 100 yılların müjdesidir. Başta bağımsız Türkiye fikriyle günimize altın sayfalar ekleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu aziz vatan uğruna can veren hepsini kapsayan şehitlerimizin ruhları şad olsun, Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cinsel organını gösterip... Simitçide oturan kadına mide bulandıran tacizde flaş gelişmeCinsel organını gösterip… Simitçide oturan kadına mide bulandıran tacizde flaş gelişme
Bir aylık evli çifti ölüm ayırdı! Bir aylık evli çifti ölüm günirdı!
Akılalmaz olay! Kayseri'de 3 yaşındaki çocuk babasını öldürdüAkılalmaz olay! Kayseri’de 3 yaşındaki çocuk babasını öldürdü