Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Teksas’ta ilkokula gerçekleştirilen silahlı settirıda hayatını kaybeden öğretmenin eşinden kötü havadis! Twitter’dan duyurdular

Teksas Uvalde’deki ilkokul settirısında öldürülen öğretmenin eşi de iki gün zaman en yenira kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Joe Garcia, 23 yıldır okulda eğitim veren öğretmen Irma Garcia’nın eşiydi. 24 yıldır evli olan çiftin, 4 de çocuğu bulunuyordu.

YEĞENİ TWITTER’DAN DUYURDU

Irma Garcia ile birlikte 19 öğrenci ve bir öğretmen daha silahlı settirgan tarafından öldürülmüştü. Irma Garcia’nın yeğeni Twitter paylaşımında, Joe Garcia’nın eşinin öldürülmesinden yaşadığı üzüntü sebebiyle öldüğünü yazdı.

Çiftin 12 ile 23 yaşları arasında 2 kız ve 2 erkek çocukları vardı.

Ailesi, Irma Garcia’nın polis tarafından, en yeni nefesine görecek şekilde çocukları kucaklayarak korumaya çalışır bir halde bulunduğu bilgisini paylaşmıştı.

Irma Garcia adına işe koyultılan yardım kampanyasında, “Sınıfındaki çocukları korumak için özüsini feda etti. O bir kahramandı” yazıldı.

Aynı settirıda Eva Mireles isimli bir öğretmen daha hayatını kaybetmişti.

50 YILDA 1.5 MİLYON KİŞİ

Meksika sınırına yakın olan okulda çoğunluğu Latin kökenli 10 yaşına görecek şekilde çocuklar eğitim alıyordu.

Robb Elementary School

Son okul baskını ABD’de silah alımıyla ilgili kanunları yeniden siyasetin gündemine taşıdı.

ABD Kongresi önünde silah yasalarının sıkılaştırılması için eylemler yapılıyor. Ateşli silahın yol açtığı ölümler ABD’de günlük hayatın bir parçası.

Ülkede 1968-2017 yılları arasında 1,5 milyon kişinin ölüm nedeni silahlı settirıydı, ki bu, 1775’te işe koyulyan Amerikan Bağımsızlık Savaşı’ndan bu yana yapılan her çatışmada ölen toplam ABD’li asker szamanısından daha fazla.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
O ülkeden dünyaya acil durum çağrısı! Devlet başkanı acı tabloyu açıkladıO ülkeden dünyaya acil durum çağrısı! Devlet başkanı acı tabloyu açıkladı
Bahçeli'nin çok konuşulan açıklamalarına Kılıçdaroğlu'ndan yanıtBahçeli’nin çok meseleşulan duyurularına Kılıçdaroğlu’ndan yanıt
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun 'kaçış' iddiasına yanıt!Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçış’ iddiasına yanıt!