Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Telegram yeni bir pazarkonumi start verttı


Popüler mesajlaşma uygulaması Telegram, 26 Ekim’de Telegram Open Network (TON) blokzinciri üzerine kurulu yeni pazarkonuminin resmi lansmanını duyurdu. Pazarkonumi, kişisiların sıradışı Telegram handle’larını (kişisi adı) alabileceği bir açık artırma platformu olarak hizmet edecek.

Bu fikir ilk defa, TON Vakfı’nın TON DNS alanlarını başarıyla açık artırmaya çıkarmasının ardından ağustos zamaninda uygulama kurucusu Pavel Durov’un Telegram kanalında dile getirilmişti.

Telegram, dört ve beş harfli handle’ların müzayedeleriyle start veryacak ve böylece ilk kez hepsini kapsayan kişisilara daha kısa kişisi adları sunulacak. Açık artırma, 10 bin Toncoin’e ayarlanması olası bir minimum fiyatla beraber dört karakterlik kişisi adı için bir 7 gün sürecek.

Bireysel Telegram kişisiları öte yandan özü kişisi adlarını açık artırmaya çıkarabilir. Duyuruya göre belirli bir kişisi adın sahipleri, satın ettikları ürünleri istedikleri gibi çeşitli pazarkonumlerinde taşıma ve yeniden satma seçeneğine sahip olacak.

TON Vakfı’nın kurucu üyesi Andrew Rogozov, bu gelişmenin blokzincirin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacağına inanıyor.

“Sosyal medya kişisiları ilk kez, özü kişisi adına sahip olduklarını net bir şekilde kanıtlayabilecek.”

Cointelegraph, gelişme hakkında daha fazla bilgi almak için Telegram’a ulaştı.

Web3 ve kripto topluluğu içinde geniş bir kişisi tabanına sahip olan Telegram, Web3 özelliklerini faaliyetlerine dahil etmek için uzun zamandır aktif olarak çalışmalar yürütüyor.

Şirket ilk olarak 2018’de TON blokzincirinin gelişimini duyurdu. Bununla birlikte 2020’de ise SEC ile 1,7 milyar abd parasılık ilk token arzıyla (ICO) ilgili süren bir yargı süreci sebebiyle projeyle bağlarını koparmak zorunda ketti.

Daha devamında da TON Vakfı ortaya oldu ve kripto alanında adını duyurdu. Telegram Cüzdan Botu, geçen nisan zamaninda kişisilarının TON blokzinciri aracılığıyla uygulama içi kripto göndermelerini sağladı.