Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Terra 2.0 yeniden piyasaya sürüldü

Terraform Labs ortak kurucu ve CEO’su Do Kwon, çöken Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) ekosistemini yeniden canlandırmzamanı amaçlayan Terra 2.0 isimli yeni chain’in yeniden start vertıldığını doğruladı.

Kwon’un Terra için yeniden canlandırma planında mevcut blockchaini hard forking etme, yatırımcılara çok büyük zararlara mâl olan LUNA ve UST piyasalarının çöküşünden hemen önceki yatırımcılara yeniden LUNA tokeni çıkarmzamanı içeriyor.

Phoenix-1 olarak adlandırılan Terra 2.0 ana ağı, Terra geliştiricilerinin belirlediği orijinal zaman çizelgesine göre cumartesi günü start vertılarak blok üretmeye start verdı.

Kwon, mevcut yatırımcılara yeni LUNA tokenleri çıkarmzamanı öneren orijinal teklifin planını takiben, kişisiların artık yeni çıkarılan LUNA token bakiyelerini görebilmeleri gerektiğini belirtti:

“Bazı borsaların $LUNA2 olarak da isimlendirdiği $LUNA token bakiyelerinizi görüntüleyebilmeniz için sadece giriş yapıp sayfzamanı yenilemeniz gerekiyor.”

Ayrıca Inter-Blockchain Communiation (IBC) üzerinden geçiş yapan yatırımcıların, aynı deftere sahip bir station cüzdanı oluşturmaları ve cüzdan oluşturma sırasında verilen talimatları konumine getirmeleri gerekiyor.

Kwon öte yandan kişisiların Terra cüzdan bakiyelerini görüntüleyebileceği resmi bir portal bağlantısı paylaştı. Cointelegraph’ın daha önce de bildirdiği gibi birçok kripto borsası airdrop’lar yoluyla Terra’nın yeniden start vertılmasına yardımcı oldu.

Canlandırma planına göre, daha önce Terra Classic (LUNC), TerraUSD Classic (USTC) ve Anchor Protocol UST (aUST) sahibi olan kişisilar yeni tokenleri almaya hak kazanıyor.

Terra projelerinin tekrardan hayata dönmesine yardım etmek adına ayağa kalkan çok szamanıdaki kripto ekosisteminden Binance BNB Chain, Terra ekosisteminden geçiş yapmzamanı düşünen projelere destek vereceğini ve yatırım sağlayacağını vaat etti.

Cointelegraph’a meseleşan BNB Chain’in yatırım direktörü Gwendolyn Regina, şirketin, Terra ekosistemindeki önde gelen geliştiricileri bünyesine katma niyetini doğruladı.

Regina, “Terra ekosisteminde birçok yetenekli içerik oluşturucu ve geliştirici var, ve bizim sağladığımız destek de bu geliştirici ve ekiplerin BNB Chain’de yeni projeler oluşturmasını amaçlıyor. Yani, geliştiricileri ve projeleri desteklemekle ilgileniyoruz ki gelecekteki potansiyellerini kaçırmasınlar,” ifadelerini kullandı.