Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Terra CEO’su Do Kwon sessizliğini bozdu, topluluk tepki gösterdi


Terra (LUNA) Kurucu Ortağı ve CEO’su Do Kwon, algoritmik stablecoin’i Terra USD (UST) ve LUNA’nın çöküşünün ardından sessizliğini bozdu: Topluluğun tepkisi ise acı tatlı oldu.

Kwon, röportaj sırasında adını temize çıkarmzamani çalışsa da, topluluk üyeleri Terra CEO’sunun konuşmalarından memnun olmadı. Konuyla ilgili gönderi paylaşan podcast yzamanincısı Eric Conner, Do Kwon’un durumunu gözaltına alınan Tornado Cash geliştiricisi ile kıyasladı. Conner’a göre Kwon milyarları dolandırıp hala “partilerken,” Tornado Cash geliştiricileri ise gizlilik için kod yazdı ve şimdi ise “canlarından şüphe ediyorlar.”

Kripto araştırmacısı FatManTerra da Kwon’un röportajıyla ilgili görüşlerini paylaştı. Araştırmacı, röportajı “tam bir fiyasko” olarak tanımladı. FatManTerra, Terra CEO’sunun röportajda birçok şey hakkında yalan söylediğini ve dolandırıcılığı suçlanmadan kaçınacak bir şekilde konuşmaya çalıştığını, fakat başarısız olduğunu ileri sürdü.

Bitcoin’in (BTC) en ateşli savunucularından Cory Klippsten da meseleya eğildi. Klippsten, Terra çöküşü sırasında paralarını kaybeden yatırımcıları Do Kwon’a karşı hukuk yoluna başvurmaya teşvik etti. Diğer yandan, danışmanı Hailey Lennon, Do Kwon röportajının topluluğun ilgisini hak etmediğini düşünüyor. Analist “Bağlantı paylaşmıyorum çünkü tıklanmzamani hak etmiyor,” yorumunda bulundu.

Do Kwon’un röportajı çok szamanida eleştiri alsa da, hala LUNA’yı shill’lemeye (piyasasını kızıştırıp fiyatı yükseltmeye) ve Do Kwon’un masum olduğunu iddia etmeye çalışanlar da var. Bir Twitter kişisisı, Terra CEO’sunun şu anda “daha iyi bir LUNA” inşa ettiğini ve kızının soyadını değiştirmediğini ileri sürdü.

Güney Koreli savcılar, haziran zamaninda Terraform Labs çalışanlarına yurt dışı çıkış yasağı uygulamaya start verdı. Kwon şu anda Singapur’da ikamet ettiğinden dolzamani, yetkililer kapsamlı bir soruşturma start vertmak için pasaportunu geçersiz hale getirmeyi değerlendirebilir.