Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Terra ekibi kurtarma planındaki üç önemli revizyonu duyurdu

Terra ekibi, topluluk için felaket geçen iki 7 günnın ardından Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) için sundukları kurtarma planında onayladıkları revizyonları duyurdu.

Terra, 20 Mzamanis zamanli gönderisinde Terra kurtarma ve yeniden dağıtım planında yapılan üç büyük revizyonu duyurdu. Gönderiye göre işe koyulngıç likiditesinin artırılması, stopladırı öncesi LUNA sahipleri için yeni likidite profili oluşturulması ve stopladırı devamındası UST sahiplerine dağıtılacak miktarın azaltılması önerilen değişikler arasında konum alıyor.

Duyuruda stopladırı öncesi Anchor UST (aUST) sahipleri, stopladırı devamındası LUNA sahipleri ve stopladırı devamındası UST sahiplerinin ilk likidite parametrelerinin değiştirildiği belirtildi. Yüzde 15 ile 30 arasında olacak bu değişiklik, Terra’ya göre ileride görülebilecek enflasyonist baskıları azaltacak ve işe koyulngıç sırasında token arzını artıracak.

Bunun yanı sıra, 10 binden az LUNA bulunduran cüzdanlar da yukarıda bahsi geçen gruplarla aynı likiditeye sahip olacak. Dahası, LUNA birikimlerinin yüzde 70’i altı ay devamındadan beri yaklaşık iki yıl içinde devredilecek. Terra, bu yeni likidite profilinin az szamanida token sahiplerine de aynı işe koyulngıç likiditesinin sunulmasını sağlayacağını düşünüyor.

Son olarak, stopladırı devamındası UST sahiplerine ayrılan miktar yüzde 20’den 15’e düşürüldü. Yüzde 5’lik fark ise topluluk havuzuna aktarılacak.