Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tesla’dan devamında SpaceX de DOGE ödemelerini kabul etmeye işe koyulyacak

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın ödeme aracı olarak Dogecoin’i (DOGE) kabul etmeye işe koyulmasından sadece dört ay devamında Elon Musk, uzay araştırma şirketi SpaceX’in ödeme aracı seçeneklerini genişletme planını duyurdu.

SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Musk, 2019’dan beri DOGE ekosisteminin sadık bir destekçisi oldu ve o zamandan beri milyarlarca abd parasılık değere sahip şirketlerinde DOGE ödemelerini kabul etmeye duyduğu ilgiyi kamuoyuna açıklamıştı.

Geçmiş zaman içinde, Musk’ın Dogecoin hakkında attığı tweet’leri piyasada heyecanı yükseltmiş ve DOGE’nin fiyatları üzerinde olumlu etki yaratmıştı. Ancak bu kez, SpaceX’in ticari mal alımlarında DOGE ödemelerini kabul etmeye işe koyuldığını duyurması bile, genel olarak düşüş eğiliminde olan kripto piyasası üzerinde elle tutulur bir etki göstermedi.

Ayrıca, Cointelegraph Piyasalar ve TradingView’den elde edilen verilere göre, DOGE’nin 8-12 Mzamanıs zamanleri arasında yüzde 55’in üzerinde bir değer kaybı söz meselesu ve yazı yazıldığı esnada 0,081 abd parasıdan işlem görüyor.

1 günlük Dogecoin fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Musk, Aralık 2021’de Tesla için ödeme aracı olarak DOGE’yi kabul edeceğini konuşmasının ardından DOGE yüzde 25 değer kazanmıştı. Yine aynı zamanlerde Musk, DOGE’nin Bitcoin (BTC) ile karşılaştırıldığında gündelik ödeme aracı olarak daha iyi bir seçenek olduğunu belirtiyordu.

Eğer her şey Musk’ın planları doğrultusunda ilerlerse, Starlink abonelikleri için de DOGE ödemelerini kabul etmeye işe koyulyabilir.

İlginizi Çekebilir: Elon Musk deepfake kullanan kripto dolandırıcıları hakkında dikkat

Tesla CEO’su Elon Musk, yine kripto para dolandırıcılığı amaçlı özüsine ait olduğu iddia edilen montajlanmış deepfake videosu meselesunda insanları dikkat.

İlk olarak Twitter’da paylaşılan video, Musk’ı kripto yatırımlarına yüzde 30 getiri veren bir platformu överken gösteren bir deepfake videosuydu.